Panorāma

Bērnu reanimatoloģe: svešu bērnu nav!

Panorāma

PMLP rindu dēļ pagarina darba laiku

Uzņēmumi: nekas neliecināja par problēmām

Atkarības upuru paverdzināšanas lieta. Sadarbības uzņēmumi: nekas neliecināja par problēmām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pēc policijas pavēstītā par biedrības “Neatkarība Balt” atkarību profilakses centros nonākušajiem, kuri, iespējams, palīdzības vietā tikuši pie piespiedu darba bez atlīdzības, uzņēmumi, kur cietušie strādājuši, lielākoties ir nerunīgi. Tajos vien norāda, ka nekas neliecinājis par “Neatkarība Balt” kaitniecisko darbību.

“Dimdiņi”: maksājām vairāk nekā citiem darbiniekiem

Dārzeņu audzēšanas uzņēmums SIA “Dimdiņi Agro” ir sabiedrībā zināmākais no vairākiem uzņēmumiem, ar kuriem biedrība “Neatkarība Balt” slēgusi līgumus. Biedrības klienti kopš 2015. gada “Dimdiņos” piedalījušies kāpostu ražas novākšanā.

“Aizdomas mums nebija pilnīgi nekādas,” pauda “Dimdiņi Agro” valdes loceklis Oskars Brediks.

Viņš pastāstīja, ka biedrība pati uzrunājusi zemnieku saimniecību, un tā piekritusi palīdzēt, jo “Neatkarība Balt” bija saņēmusi sabiedriskā labuma statusu. Turklāt šīs biedrības darbiniekiem algās esot maksājuši vairāk nekā citiem. Kopā bijuši aptuveni desmit darbinieki, kas gadu no gada mainījušies.

“Ja mēs paņemam, cik mums izmaksā viens cilvēks, tad pie viņiem viens cilvēks izmaksāja vidēji dārgāk, nekā tirgū ir atalgojums. Tāpēc, pieņemot, ka darba organizators paņem savu peļņas daļu, mums bija pārliecība, ka tur vēl ir pietiekami daudz rezerves, lai saņemtu arī šie darbinieki. Viens cilvēks mums izmaksāja aptuveni 1300 eiro plus PVN,” pastāstīja Brediks.

Kopš 2015. gada par darbu biedrībai “Neatkarība Balt” uzņēmums samaksājis aptuveni 75 tūkstošus eiro. Ziedota arī nauda. Pērn tie bija 1500 eiro, vēl gadu iepriekš – 1200 eiro.

“Tāpat arī biedrībai mēs ziedojām naudu nelielos apmēros. Bet tomēr pēc viņu lūguma, lai atbalstītu viņu darbību, kā viņi to paši raksturoja,” pastāstīja Brediks.

Uzņēmumiem aizdomu nebija

SIA “Brīvzemnieki-Melior” Tukuma novadā bija nepieciešams pārlikt kūdras gabalus no vienas vagas uz otru.

“Kā es varu zināt, ja es esmu noslēdzis līgumu ar reālu firmu?” komentēja SIA “Brīvzemnieki-Melior” valdes priekšsēdētājs Andrejs Ritenis, sakot, ka nebija aizdomu par nemaksāšanu biedrības piedāvātajiem darbiniekiem.

Un strādnieki arī šajā uzņēmumā par negodīgu attieksmi vai piespiedu nodarbināšanu neesot sūdzējušies.

Gan SIA “Stende Forest”, gan SIA “MM kvartāls” bija jāstāda koki.  “Stende Forest” e-pastā skaidroja, ka nekas neliecinājis par biedrības negodprātīgu rīcību: “Pēc sarunām ar biedrības pārstāvi radās priekšstats, ka biedrība ir sabiedriska organizācija, kas rūpējas gan par klienta veselību, gan par sabiedrību kopumā.”

Ar biedrību ticis slēgts uzņēmuma līgums, un biedrība par padarīto piestādījusi rēķinu, ko “Stende Forest” apmaksāja. Sadarbība bijusi vien trīs līdz četras nedēļas gadā.

“Šis ir tikai mans viedoklis, nezinu, vai tas iekļaujas normatīvo aktu prasībās, bet – kuram gan nāk par sliktu tas, ka cilvēkam ir vēl cita nodarbe bez narkotiku lietošanas, savas, citu cilvēku veselības apdraudēšanas Rīgas ielās vai citviet Latvijā?” rakstiskā atbildē pauda SIA “Stende Forest” pārstāvis Miks Naglis.

Šogad bez PVN “Stende Forest” biedrībai samaksājusi 4800 eiro, iepriekšējos divos gados summas bijušas nedaudz lielākas.

“Esam šokā par radušos situāciju un pašlaik esam neizpratnē par šo, esam pārtraukuši sadarbību ar “Neatkarība Balt". (..) Mūsu uzņēmumam nebija aizdomu par to, kā šie cilvēki tiek nodarbināti. Par paveiktajiem darbiem norēķinājāmies, samaksājot par “Neatkarība Balt” saņemtajiem rēķiniem un pieņemšanas–nodošanas aktiem,” norādīja SIA “MM kvartāls” valdes loceklis Mārtiņš Meiers.

Nauda pārskaitīta caur banku.

KONTEKSTS:

Valsts policija pavēstīja, ka aizdomās par narkotiku un alkohola atkarīgu cilvēku paverdzināšanu aizturēti astoņi cilvēki, tostarp iespējamais grupas līderis – Krievijas valstspiederīgais ar uzturēšanās atļauju Latvijā. Kopā trijos centros policija sastapa 105 iemītniekus. VP secināja, ka cilvēki 6 dienas nedēļā strādāja dienā 9–10 stundas, bet, nepaveicot normu, to atstrādāja svētdien. Iespēja doties prom no centriem bija ierobežota.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti