Panorāma

3000 eiro par dziesmu; saziedots jau 90 051 eiro

Panorāma

«Dod Pieci» finišē; tiešraide 21:00 LTV7

Atkal slēdz jaunuzcelto sporta halli Jūrmalā

Atkal slēdz jaunbūvēto Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta halli

Pirms trim mēnešiem atklātās jaunbūvētās Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta halles logi atkal ir tumši - nesen pārbaudi ēkā beidza Būvniecības valsts kontroles dienests, atklājot vairākas neatbilstības un pārkāpumus.   

Latvijas Televīzijas raidījums “De facto” nesen vēstīja, ka satraukumu par būvkonstrukciju noturību Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē radīja, iespējams, no griestiem nokritusī skrūve. Nekavējoties tika sākta zāles konstrukciju apsekošana, un tās laikā pamanīja deformētu sliedi, pie kuras piestiprinātas lampas.

Komisija, kurā bija pašvaldības, būvuzņēmēju, būvuzraugu un pieaicināto ekspertu pārstāvji, secināja, ka zāles griesti ir droši. Savukārt sliede deformēta bumbas sitiena dēļ. Uz īsu brīdi zāli varēja lietot atkal. 

Vienlaikus pašvaldība halles apskati lūdza veikt arī Būvniecības kontroles valsts birojam. Tagad tas sagatavojis atzinumu un atklājis, ka būtiskākās neatbilstības ir “saistītas ar ēkas mehānisko stabilitāti – skrūvju savienojumiem, atklāja Būvniecības valsts kontroles biroja direktora vietnieks Māris Demme.

“Tāpat ir runa par jumta nesošo savilci, kas neatbilst būvprojektam. Šī konstrukcija ir mainīta, un izmantotais tērauds neatbilst projektam,” pastāstīja Demme.

“Panorāmas” rīcībā esošā informācija liecina, ka pārbaude atklājusi arī citas nepilnības.

Dušas telpās uzstādīti neatbilstoši gaismas slēdži, kuri, sakrājoties mitrumam, var radīt elektrotraumas. Nepietiekami izolētas ir atsevišķas komunikācijas, kas rada kondensātu. Savukārt invalīdu tualetes izbūvētas neatbilstoši standartiem, liedzot piekļuvi cilvēkiem ratiņkrēslos. Konstatētas arī citas nepilnības.

Pašvaldība gan uzsver – Būvniecības kontroles birojs nav aizliedzis ēku izmantot.

“Attiecībā uz ēkas drošumu, atkārtošu, ka birojs nav konstatējis bīstamību ekspluatācijā. Līdz ar to secinājums ir tāds, ka nav konstatēta neatbilstība arī nesošajām konstrukcijām, kas, kā sākotnēji ir izskanējis, varētu būt šie te zāles griesti,” uzsvēra Jūrmalas pašvaldības izpilddirektora pienākumu izpildītājs Jānis Ķēniņš.

“Papildus, jā, kā izrādījās, ir bojāta lampas konstrukcija, kur bojājums radies bumbas trieciena rezultātā. Arī nav pamata bažām, ka zāle nav bijusi droša ekspluatācijai,” piebilda Ķēniņš.

Halles būvnieku uzņēmums “Velve” LTV komentārus par to, kam jāuzņemas  atbildība par konstatēto, sniegt atturējās, jo neesot saņemts oficiāls pārbaudes atzinums.

Tikmēr Jūrmalas domē uzsver – visi labojumi par saviem līdzekļiem būs jāveic būvniekiem.

Tagad arī  pašvaldībai uzdots veikt padziļinātu ēkas ekspertīzi. Piesardzības dēļ tās darbība atkal ir pārtraukta. 

Jaunās sporta halles ekspluatācijas ierobežojums šobrīd nav skaidri terminēts. Jūrmalas pašvaldībā gan atzīst, ka tā būs slēgta vismaz līdz janvāra vidum. Tad pēc vajadzīgo atzinumu sagatavošanas būs zināms, vai zāli var izmantot un paralēli veikt arī nepieciešamos uzlabojumus.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt