Atkal nārsta laikā nelegāli zvejo lašveidīgās zivis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Arī šoruden lašveidīgo zivju nārsta laikā netrūkst nelegālo zivju ieguves gadījumu. Kā ik gadu vides inspektori un makšķernieku organizācija no ūdenstilpēm izņem tīklus, āķus, zivju murdus, grozus un citus zvejas rīkus, ko šobrīd nav atļauts lietot. Vienlaikus eksperti arī secina, ka upēs ir labvēlīgi apstākļi nārstam un, iespējams, šajā sezonā nedaudz uzlabosies šo zivju resursu stāvoklis.

Atkal nārsta laikā nelegāli zvejo lašveidīgās zivis
00:00 / 03:15
Lejuplādēt
Latvijas Makšķernieku asociācijas vadītājs Alvis Birkovs stāsta, ka šogad lašveidīgo nārsta laikā netrūkst nelegālo zvejas gadījumu. Konfiscēti gan zivju tīkli, gan citi zvejas rīki. Visu nārsta laiku pastiprināti ūdenstilpnes uzrauga arī makšķernieku mobilā grupa deviņu cilvēku sastāvā.

“Sabiedriskajai inspekcijai pats galvenais ir preventīvs darbs, vismaz pēc iespējas ātrāk atbrīvot zivis no nelikumīgiem zvejas rīkiem, bet pārkāpēju aizturēšana vairāk dienestu un policijas ziņā,” norāda Birkovs. “Mēs esam strādājuši arī kopā ar vides dienesta inspektoriem jūras piekrastē, jā, tur ir izņemti arī nelikumīgi tīkli, vairāk Saulkrastu piekrastē, arī Gaujas upes grīvā. Tas tīklu skaits gan pagaidām nav tik liels kā citus gadus,” viņš stāsta.

Valsts vides dienesta Zvejas kontroles departamenta pārstāvis Eduards Sproģis stāsta, ka pagaidām izcelt pārkāpumu skaitu, salīdzinot ar citiem gadiem, ir pāragri, jo atklāto gadījumu skaits vēl var pieaugt. Taču šogad sākti jau vairāki kriminālprocesi par nelegālu lašveidīgo zivju un nēģu ieguvi. Pamatā par pārkāpumiem ziņo iedzīvotāji, tāpēc cilvēkus arvien aicina būt vērīgiem un informēt vides dienestu

“Šogad atšķirībā no citiem gadiem jāsaka paldies arī mātei dabai, jo šobrīd ir augstāks ūdens līmenis upēs, pateicoties lielajam nokrišņu daudzumam. Attiecīgi arī straumes ātrums ir lielāks, kas apgrūtina nelegālu zivju ieguvi, taču nepadara to neiespējamu. Pastiprināti kontroles pasākumi pie ūdenstilpnēm turpināsies līdz lieguma beigām,” saka Sproģis.

Saskaņā ar likumu Latvijas iekšējos ūdeņos paturēt lomā lašus un taimiņus ir aizliegts visu gadu, izņemot atsevišķas, īpaši norādītas teritorijas un licencētās makšķerēšanas vietas. Nārsta laikā arī šajās īpaši norādītajās vietās lašus makšķerēt nedrīkst. Lašveidīgo nārstošanas laiks ir no 1.oktobra līdz novembra vai decembra beigām, atkarībā no upes.

“Pārkāpēji ar katru gadu ir arvien slīpētāki,” atzīst Birkovs. “Kontroles sistēma valstī ir uzlabojama. Cerams, ka situācija mainīsies, jo arī valdība ir atbalstījusi Pašvaldību savienības lūgumu un tiks piešķirts viens miljons eiro publisko ūdeņu apsaimniekošanai. Cerams, daļu šī finansējuma pašvaldības atvēlēs arī zivju resursu aizsardzībai,” saka Latvijas Makšķernieku asociācijas vadītājs.

Pērn par makšķerēšanas un zvejas noteikumu pārkāpumiem kopumā iekšējos ūdeņos tika piemēroti naudas sodi par summu teju 50 000 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti