Dienas notikumu apskats

Valdība atliek lēmumu par Antidopinga biroja izveidošanu

Dienas notikumu apskats

ASV Senāts atbalsta aizsardzības izdevumu palielinājumu, daļa no naudas paredzēta Ukrainai

Kavēkļi arī Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa otrajā kārtā

Atkal kavējas Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecība

Ilgi lolotā Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa tapšanu pavadījuši vairāki kavēkļi, un arī projekta otrā kārta nav izņēmums – par gandrīz četriem mēnešiem ieildzis būvprojektēšanas darbu iepirkums. Tāpat arī jaunais korpuss, kas ekspluatācijā nodots šī gada martā, cietis spēcīgajā lietū pirmdien.  

Stradiņa slimnīcas jaunajam korpusam pirmdienas spēcīgais lietus izrādījās nopietns izaicinājums. No vairākiem blīvējumiem pie ēkas jumtā iebūvētajiem virsgaismas logiem sūcās lietus ūdens un nonāca vestibilā uz grīdas. Ūdens nedaudz tecēja arī gar sienu.

„Jebkurai jaunai ēkai ir jāiziet zināmas pārbaudes, un šis spēcīgais lietus bija ļoti stiprs testētājs, ” atzina Stradiņa slimnīcas Jaunās būvniecības daļas vadītājs Jānis Komisārs.

Viņš pauda, ka labāk, ja šādi defekti atklājas, vēl kamēr spēkā ir būvnieku garantija un būvniekiem par savu naudu tie jānovērš. Pagaidām ūdens tecēšanas iemesls nav noteikts, taču skaidrībai jābūt šīs nedēļas laikā.

„Vizuāli šie defekti nav pat pamanāmi un ir grūti izsekojami, bet šim defektam, ka ūdens spējis iekļūt ēkā, ir būtiska nozīme, jo tas var atstāt iespaidu uz visu jumta siltumizolācijas stāvokli, līdz ar to tās sekas ir nopietni jāizvērtē un jāpieņem lēmums par apjomiem, kādos jāveic gan virsgaismu, gan jumta siltumizolācijas labošanu,” norādīja Komisārs. 

Tikmēr Saeimas atbildīgo komisiju kopsēdē otrdien, 19.septembrī, deputāti pievērsās ne tikai lietus radītajiem bojājumiem, bet arī Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecības progresam. Jaunā korpusa pirmās kārtas ēka ekspluatācijā nodota pavasarī un pacientus sāka uzņemt jūnija sākumā. Tajā ir poliklīnika un vairākas stacionāra nodaļas.

Projekta otrajā kārtā paredzēta vēl viena ēka, kurā būs neatliekamās palīdzības centrs, operāciju bloki, intensīvā terapija, dzemdību un citas nodaļas. Būvdarbiem jāsākas 2019.gadā.

Šobrīd norisinās darbs pie projekta izstrādes. Taču jau sākumā bijis gandrīz četru mēnešu kavēklis, pastāstīja Stradiņa slimnīcas pārstāvis Jānis Komisārs.

“Otrās kārtas projekta norise kavējas, jo iepirkuma procedūra ieilga tieši būvprojektēšanas darbu iepirkumam. Bija divas pārsūdzības, jāsaka, ka galarezultātā iepirkumu komisijas lēmums palika nemainīgs,” norādīja Komisārs. 

Pirmās kārtas būvdarbu izmaksas ir aptuveni 68 miljoni eiro, un arī otrajā kārtā provizoriskais skaitlis varētu būt līdzīgas.

Par līdzšinējiem kavēkļiem jaunā korpusa projektā satraukumu pauda Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītājs Andris Bērziņš no Zaļo un Zemnieku savienības. Viņš norādīja, ka kopumā projekts var kavēties pat par pusgadu.  

Vai ir bažas saistībā ar Eiropas Savienības fonda naudas saņemšanu šajā projektā, Finanšu ministrijas pārstāve Diāna Rancāne Saeimas komisiju sēdē atbildēja šādi: „Par pirmās kārtas projektu mēs šobrīd redzam, ka situācija ir ļoti apmierinoša, gan uzraudzība notiek korekti, mūsuprāt, diezgan stingri tiek vēroti atsevišķu nobīžu cēloņi un risinājumi un mēs esam diezgan apmierināti.”

Arī ar otrās kārtas projekta virzību Finanšu ministrija apmierināta, ņemot vērā uzlaboto un diezgan stingro kontroli no Veselības ministrijas un slimnīcas puses.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas būvvalde šā gada marta beigās pieņēma ekspluatācijā Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa pirmo kārtu.  Pirmās kārtas nodošanas termiņš bija pērnā gada 17.oktobris. Jauno korpusu izdevies pabeigt iepriekš pagarinātajā termiņā līdz šī gada aprīlim. Būvniekam – pilnsabiedrībai "SBRE" – par kavēšanos piemērota soda nauda.

Būvdarbi kavējušies dažādu iemeslu dēļ. Korpusa būves laikā mainījās būvdarbu vadītājs. Būvniecības problēmu dēļ pirms diviem gadiem slimnīcas vadītāja amatu nācās atstāt Dinam Šmitam. Bija bažas arī par ERAF naudas iespējamu zaudēšanu, ja projekts atkārtoti kavētos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt