Ārpus Rīgas

Palīdzēt jauniešiem atrast savu vietu dzīvē cer ar vērienīga projekta palīdzību

Ārpus Rīgas

Vienotā Eiropas Savienības programmā tiek apmācīti robežsargi

Atkal apsver pirkt Lielvircavas kultūras namu – šoreiz pusi ēkas par 284 600 eiro

Atkal apsver pirkt Lielvircavas kultūras namu – šoreiz pusi ēkas par 284 600 eiro

Jelgavas novada dome atkal apsver pirkt Lielvircavas kultūras namu, kura īpašnieks arī mudina pašvaldību beidzot izšķirties pirkt vai nepirkt ēku, par kuras iegādi runas virmo trīs gadus.

Par to Latvijas Radio programmā „Labrīt” ceturtdienas, 17.novembra, rītā pastāstīja laikraksta „Zemgales Ziņas” galvenā redaktore Agnese Leiburga.

Šoreiz gan runa ir tikai par pusi no nama. Pieļauts, ka to varētu pirkt par 284 600 eiro. No vienas puses, tas ir krietni mazāk, nekā tika pieļauts iepriekš, kad visu ēku gribēja pirkt par 569 000 eiro. No otras puses, nav būtiskas atšķirības starp to, vai visu ēku ir iespējams pirkt par 569 000 eiro vai pusi par 284 600 eiro, norāda Leiburga.

Tiesa, nekustamo īpašumu vērtētāji pusi no ēkas ir novērtējuši tikai par 115 000 eiro.

Ēkas īpašnieks Uldis Arhipins gan atteicis, ka katrs savu īpašumu var pārdot, kā grib, un nevienam nav jāpērk šis nams, ja to nevēlas.

Leiburga norādīja, ka ir gan jautājumi, kas liek vaicāt, vai patiešām Jelgavas novada domei ir vajadzīga šī ēka. Proti, laukos ir daudz brīvu telpu, iedzīvotāju ir maz, un citu pagastu pieredze liecina – ja tur nav sava kultūras nama, tad tā iedzīvotāji paši aizbrauc uz kaimiņpagasta kultūras namu.

Lielvircavas kultūras nams gan ir labā tehniskā stāvoklī, un to jebkurā brīdī var izmantot.

Pirmās runas par Lielvircavas kultūras nama iegādi izskanēja 2013.gada novembrī. Toreiz  potenciālo darījumu, kura apjoms varēja sasniegt ap 400 000 latu, kritizēja gan Jelgavas domes opozicionāri, gan daļa iedzīvotāju. Šis darījums gan nenotika, taču neapturēja Jelgavas novada domes ieceri namu iegādāties. Tad gan savu neapmierinātību neslēpa arī Valsts kontrole un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti