Dienas ziņas

Augstskolu reorganizācijas procesā valda apjukums

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Pretim Jelgavas pilij grib būvēt tirdzniecības kompleksu

Atkal aktualizēts jautājums par apbūvi iepretim Jelgavas pilij

Iecere apbūvēt plašu teritoriju iepretim Jelgavas pilij atkal raisa diskusijas. Jau pirms vairākiem gadiem šī būvniecība tika atcelta sabiedrības pretenziju dēļ. Tagad jautājums aktualizēts, un daļa iedzīvotāju nostājas pret, jo celtniecības vieta jelgavniekiem ir nozīmīga un viņi nevēlas tur pieļaut apbūvi.

Detalplānojuma teritorija atrodas Lielupes labajā krastā, kas jelgavniekiem ir nozīmīga vieta – iepretim Jelgavas pilij. Šeit plānots attīstīt teritoriju vairāk nekā 35 000 kvadrātmetru platībā. Zemes īpašums pieder SIA "Auras Centrs", kas arī rosināja detālplānojuma un vides pārskata izstrādi.

Pašvaldībā informēja, ka jaunas apbūves veidošana šajā teritorijā ir atļauta un šobrīd tiek vērtēti dažādi attīstības varianti.

"Šobrīd šeit noteikti netiek plānots būvmateriālu veikals. Ir runa par publisko apbūvi, par modernu tirdzniecības pakalpojumu centru, bet, kas tieši atradīsies šajā plānotajā objektā, to vislabāk pateiks paši attīstītāji.

Un mēs ļoti ceram, ka šodienas publiskās apspriešanas sanāksmē tas arī tiks darīts zināms sabiedrībai," sacīja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas departamenta vadītāja Gunita Osīte.

Ēkas apjoms būs jāveido dažādos augstumos un formās, izvairoties no vienlaidus fasādēm. Biedrība "Jelgavas attīstībai", aizstāvot iedzīvotāju intereses, kas jau pirms vairākiem gadiem bija pret apbūves iecerēm, arī tagad uzsver, ka šobrīd ir gana daudz neskaidrību, kā plānotais objekts iekļausies pilsētvidē un kā tiks sakārtoti infrastruktūras jautājumi.

"Pēc lokālplānojuma tur ir jābūt rotācijas aplim Cukura un Rīgas ielas krustojumā. Šobrīd tur ir uzlikts luksafors, kas šajā vietā nu pagalam neder. Tur ir dramatiska tā plūsma jau dienas garumā. No rītiem un vakaros pēc darba tur ir vienkārši briesmīgi un, ja vēl uzliek luksaforu, tad būs sastrēgums līdz Dobelei un Olainei," vērtēja biedrības "Jelgavas attīstībai" valdes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš.

Arī Jelgavā sastaptie iedzīvotāji sacīja, ka viņi ir pret ieceri, jo esošā teritorija cilvēkiem vienmēr ir bijusi kā atpūtas vieta.

Viktors, Jelgavas iedzīvotājs: "Man jau izklaides pietiek ar "Viediem". Es negribu, tas man galīgi nepatīk."

Edmunds Barkāns, Jelgavas iedzīvotājs: "Protams, ka kaut kāda attīstība ir vajadzīga, bet tur nāks līdzi transporta plūsma palielināsies. Tie plusi un mīnusi jāprasa tiem vietējiem, kas tuvāk dzīvo."

Edīte, Jelgavas iedzīvotāja: "To gan es negribētu. It sevišķi vasarā te taču nāk tik daudz cilvēku atpūsties, sevišķi bērni."

Apspriede šodien notika attālināti, tajā piedalījās 54 cilvēki. Apspriede turpināsies vēl līdz 20. janvārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti