Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Prezidents aicina būt atbildīgiem un pārtraukt pandēmijas spirāli

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atjaunots Ķemeru vēsturiskais ūdenstornis

Atjaunots Ķemeru vēsturiskais ūdenstornis

Savu vēsturisko veidolu atguvis senais Ķemeru ūdenstornis. Padomju gados tas apmeklētājiem bija slēgts. Tagad tas atkal kalpos gan kā ūdenstornis, gan kā skatu platforma un muzejs.

Ķemeru kultūrvēsturiskajā parkā jau kopš pagājušā gada rosās būvnieki. Pirms 91 gada būvētais ūdenstornis, kas ir Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, savu atjaunošanu jau piedzīvojis.

"Faktiski viss ir autentisks. Tas, kas ir no būves, no būvkonstrukcijām, no nesošo konstrukciju daļas, pārējās lietas. Ir mainīti dekoratīvās apdares elementi, šīs pašas balustrādes, ja nemaldos orģinālas ir palikušas tikai trīs, pārējās visas pēc replikām ir veidotas no jauna," saka projekta vadītāja Baiba Birzniece.

Pagaidām atjaunotais tornis, kas joprojām pilda savas sākotnējās funkcijas, ir tukšs, bet jau drīzumā tas kļūs  par publiski pieejamu skatu torni. Tā pirmajā stāvā  tiks izvietots tūrisma informācijas punkts, bet otrajā stāvā – pastāvīgā ekspozīcija. Tālāk kāpnes, kas pārbauda  ne vien sportisko rūdījumu, bet arī apkārtmēru, ved uz skatu platformu, kas atrodas 42 metrus virs zemes.

"Faktiski mēs atjaunojam vēsturisko funkciju, jo arī tajā laikā, kad tornis tika uzbūvēts, tas kalpoja gan kā ūdenstornis, gan kā skatu platforma. Secīgi mēs atjaunojam un nākamajām paaudzēm saglabājam to, kas tika radīts sākotnēji. Ņemot vērā mūsdienu vajadzības, šeit iekļauts tūrisma informācijas ieguves punkts, un, izpildot Eiropas Savienības nosacījumus, mēs iekļaujam ekspozīciju par Ķemeru kūrortvēsturi," norāda Birzniece.

Šonedēļ jūrmalniekiem tika rīkota arī atvērto durvju diena. Covid-19 ierobežojumu dēļ gan katrā grupā bija tikai pieci cilvēki, tāpēc visi interesenti iekļūt tornī nevarēja. Tie, kam tas izdevās, bija ļoti apmierināti, jo padomju gados tornī ieeja bija aizliegta.

"Mēs līdām, jā, mēs atmūķējām  durvis un ar vecāko brāli līdām. Pievilināja, nu viss, kas ir ciet un neaizsniedzams, pievilina," saka ķemerniece Ineta. Ūdenstornis, kā arī atjaunotais 20 hektāru lielais parks pilnībā apmeklētājiem būs pieejams nākamā gada vasaras sākumā.

"Ļoti skaisti, ka beidzot ūdenstornis savests kārtībā. Skaists skats, es gan līdz pašai augšai neuzkāpu, bet man patika," saka ķemerniece Ilga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt