Dienas ziņas

Baltkrievijā protesti nerimst jau ceturto mēnesi

Dienas ziņas

Gājēju drošība paliks pašu ziņā

Rubenes baznīcai iesvētības

Atjaunotajā Rubenes baznīcā – interaktīva ekspozīcija

Kocēnu novada Rubenes evaņģēliski luteriskajai baznīcai ir bagāta vēsture. Nupat pabeigts divu gadu darbs, ne tikai atjaunojot baznīcu, bet arī veidojot interaktīvu ekspozīciju tajā.

Gluži kā pārgriezt svinīgo lentu – ar dievkalpojumu tika iesvētīta Rubenes baznīca. Tā celta 13.gadsimtā – sākotnēji kā koka ēka, tagadējo izskatu ieguvusi 1739. gadā. Atjaunošanas darbu laikā dievnams ieguva ne tikai jaunu grīdu, apsildītas telpas, vieglāku piekļuvi cilvēkiem ar kustību traucējumiem, bet viens no mērķiem bija to padarīt atvērtāku arī plašākai sabiedrībai. 

“Nodrošināt to, ka šeit tūristi uzturas ilgāk, ka šeit ir ko redzēt, šeit ir iespēja izzināt šo Rubenes stāstu. Un pats par sevi galvenais – padarīt pievilcīgas, siltas, mājīgas, skaistas telpas, lai arī svētdienās dievkalpojumos cilvēki labi justos un pavadītu tiešām šeit laiku ilgāk,” stāstīja Kocēnu novada domes priekšsēdētāja vietniece Evija Nagle.

To plānots īstenot, dievnamā izvietojot multimediālu ekspozīciju “Pa Hronikas pēdām”. Tā ļauj ikvienam baznīcas apmeklētājam iepazīties ar būtiskiem kultūrvēstures notikumiem gan plašākā reģiona kontekstā, gan arī sīkāk apskatot Rubenes baznīcas divu priesteru – Livonijas Indriķa un Kristofa Hardera – personības. Daļa izdevumu gūta no projektiem, bet liels atbalsts saņemts arī no ziedotājiem. 

“Šis ir liels kopdarbs, mums arī nebija Latvijā īsti paraugu, vispār nebija paraugu, kur apskatīties, kā tādā lauku vidē izveidot šādu ekspozīciju.

Nu, manas emocijas ir, – ka ir izdevies,” sacīja Rubenes evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzes mācītājs Artis Eglītis.

Dievnamu iesvētīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Viņš atzīst – cilvēki ikdienā bieži vien neaizdomājas, ka seko kristīgajām vērtībām un tās kalpo kā ikdienas pamats.

“Kristīgās vērtības ir fundamentālas mūsu sabiedrībai, mūsu kultūrai, mūsu civilizācijai un visai Rietumu pasaulei. Cita lieta ir tā, ka cilvēki bieži vien neapzinās, ka viņi lieto šīs vērtības un no kurienes viņas ir cēlušās,” sacīja Vanags.

Viņaprāt, šis ir laiks, kad to atkal atcerēties un pie tā pieturēties. Iesvētību dievkalpojums tika noturēts šaurā draudzes kalpotāju lokā, taču plašākam apmeklētāju lokam Rubenes baznīca būs pieejama pēc ārkārtējās situācijas beigšanās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt