Pusdiena

ANO Klimata konference pagaidām bez jūtama progresa diskusijās

Pusdiena

Pusdiena 15.12.2018

Atjaunotajā Iespējamās misijas skolotāju atlasē pirmajā nedēļā pieteikušies jau 65

Atjaunotajā «Iespējamās misijas» atlasē pirmajā nedēļā jau 65 pretendenti

Atjaunotajā “Iespējamās misijas” skolotāju atlasē pirmajā nedēļā jau pieteikušies 65 pretendenti. Valstī patlaban visvairāk trūkst fizikas, matemātikas, informātikas, latviešu un angļu valodas skolotāju.

Izglītības programmā līdz martam plānots atlasīt 25 skolotājus, kas vasarā tiks apmācīti. Tāpat pie skolotāja amata izaicinājuma iespēja atgriezties arī tiem, kam pērn programmas finansiālo grūtību dēļ mācības tika atceltas.  

“Iespējamās misijas” programma, kas skolām piesaista jaunus skolotājus, šovasar tika pārtraukta finansējuma trūkuma dēļ un šim mācību gadam jauns skolotāju iesaukums netika sagatavots.

Naudu tagad izdevies piesaistīt, gan no privātā sektora, gan pirmo reizi finansējumu atvēlējusi arī valsts.

Atjaunotajā konkursā jau pirmajā nedēļā bijusi liela jauno un pieredzējušo dažādu jomu speciālistu interese. Projekta vadītāja Edīte Millere norāda, ka pēc konkursa plānots apmācīt vismaz 25 jaunus skolotājus.

Vasarā iespēja kļūt par skolotāju pārtrūka 15 jau atlasītajiem programmas dalībniekiem, kam bija jāsāk darbs skolā šoruden. Piemēram, kokapstrādes un metālapstrādes nozarē strādājošais Edgars Visockis, neskatoties uz programmas pārtraukšanu, tāpat atrada ceļu uz darbu skolā un jau šobrīd ir mājturības skolotājs Siguldas 1. pamatskolā.

Viņš pieteicies arī jaunajā ''Iespējamās misijas" konkursā, lai papildinātu zināšanas.

Savukārt Indra Gaivere 11 gadus dzīvojusi ASV, iepriekš strādājusi izglītības iestādēs un pēdējos gados viesmīlības nozarē. Lai arī šogad programma aprāvās, arī Indra gatava piedalīties vēlreiz, lai skolotājas amatā nonāktu nākamajā mācību gadā.

“Iespējamās misijas” finansējums ir ap 350 tūkstošiem gadā, un valsts tam šogad pirmo reizi atvēlējusi 70 tūkstošus eiro, lai programmu saglabātu. Jaunā iesaukuma dalībnieku atlase noritēs četrās kārtās līdz marta beigām.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti