Atjaunota piemiņas plāksne kapulaukā «Baltie krusti»

Pirmajos Meža kapos atjaunota plāksne kapulaukā „Baltie krusti", informēja domes pārstāve Dzintra Āboliņa.

„Balto krustu" ansamblis tika iesvētīts 2006. gada 26. novembrī, šeit uzstādīja no metāla veidotu plāksni, kura pērn tika nozagta. Jaunā plāksne ar identisku tekstu tagad ir izgatavota no melna un pelēka granīta. 5,5 metrus augsto pieminekli veidojis tēlnieks Jānis Karlovs.

„Ļoti ceram, ka šī plāksne tagad stāvēs mūžīgi. Esam pacentušies to atjaunot pirms Lāčplēša dienas un valsts svētkiem, lai pieminētu tos cilvēkus, kas ir atdevuši savu dzīvību par Latvijas brīvību," saka Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.

„Balto krustu" kapulaukā, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, ir apbedīti vairāk nekā 120 cilvēku, kuri noslepkavoti  1940. – 1941. gadā. 1942. gadā „Balto krustu" teritorijā tika izveidoti divi lieli kopkapi un uzlikti balti krusti, kas stāvēja līdz 1969. gadam, kad tos novāca un virs  upuru kapavietām sāka veidot jaunus apbedījumus.

Kapulauku atjaunoja Rīgas dome, kas piešķīra līdzekļus „Balto krustu" teritorijas labiekārtošanas projekta izstrādei un būvniecības darbu veikšanai, kā arī pieņēma lēmumu slēgt šo vietu apbedījumiem un rosināja pārapbedīt tos, kas šeit tika apglabāti padomju gados.

„Balto krustu" kapulauka labiekārtošana kopumā izmaksāja 107 000 latu. „Balto krustu" kapulaukā atrodas viens liels balts krusts, 110 mazi balti krusti un piemineklis „Ēna", kurā iekalti noslepkavoto vārdi. Ansambļa atjaunošanas projektu vadīja Marta Daugaviete un arhitekte Tatjana Kotoviča.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti