Dienas ziņas

Pierīgas pašvaldībās par skolu reorganizāciju nedomā

Dienas ziņas

Apturēta Kalvenes pagasta senlietu krātuves izveide

Atjaunos satiksmi uz autoceļa Koknese–Ērgļi

Atjaunos satiksmi uz autoceļa Koknese-Ērgļi

Patlaban notiek darbi, lai jau nākamajā nedēļā pilnībā atjaunotu satiksmi uz Kokneses - Ērgļu ceļa, kura vienā no posmiem 4. janvārī bija nobrukums.

Daļa no Kokneses - Ērgļu ceļa Ogres upes pusē noslīdējusi ne tikai ilgstošo lietavu, bet arī blakus esošā avota dēļ. Tas viss kopumā radījis situāciju, ka ceļa grunts pārmitrinājusies un vairs nav turējusi ikdienas slodzi.

„Zemē ir uzkrājies daudz ūdens, bet pēc pirmā noslīdējuma skaidri varēja redzēt, ka apmēram 6-7 metru dziļumā aktīvi izplūda ūdens. Šobrīd tas ir pārklājies ar nogruvuma iežiem, to mēs neredzam,” norādīja VAS “Latvijas Valsts ceļi” Ceļu pārvaldīšanas un uzturēšanas pārvaldes direktors Aldis Lācis.

Notikuma vietā Latvijas autoceļu uzturētājs šobrīd veic ārkārtas operatīvos darbus, paplašinot ceļa klātni meža pusē un uzstādot barjeras gar nogruvumu, lai maksimāli ātrāk un drošāk atjaunotu satiksmi vismaz pa vienu ceļa joslu.

 

Šobrīd slēgto posmu iespējams apbraukt caur Sidrabiņiem un Sausnēju, taču tas būtiski ietekmē vietējo iedzīvotāju ikdienu. „Nu, protams, autobusi neiet. Te gāja divas reizes dienā Aizkraukles autobuss, un vēl vietējais, kas no rītiem un pēcpusdienā skolēnus vadā, tagad nekā!” norādīja vietējā iedzīvotāja Ausma.

„Protams, var apbraukt apkārt, bet tas paņem apmēram pusstundu, lai tiktu atpakaļ uz Ērgļu centru. Piecas minūtes vai pusstunda. Nu, tā ir starpība,” atzīst Dmitrijs Diks Bortņikovs.

Ērgļu novada priekšsēdētājs Guntars Velcis Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” atzina, ka “situācija ir slikta, taču ne bezcerīga”.

Proti, uz ceļa nav posmu, kas nav izbraucami. Turklāt uz vienīgo autobusa pieturu, kur sabiedriskais transports nevar piebraukt, brauc cits transports, kas palīdz vietējiem sadzīvē.

Lai veiktu būvniecības darbus un atjaunotu satiksmi pa abām joslām, "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) uzsākuši ģeodēzisko izpēti, kam sekos projektēšana un būvniecības iepirkums. „Projekts varētu būt gada laikā, jo vieta ir samērā sarežģīta un posmā tiek iekļauts kilometrs, varbūt mazliet vairāk, jo te trīs vietās Ogres upe pienāk pilnīgi līdz ceļam,” bilst LVC Ceļu pārvaldīšanas un uzturēšanas pārvaldes direktors Aldis Lācis.

„Mēs no savas puses šobrīd pētīsim situāciju, izstrādāsim tehnisko projektu un tikai tad to realizēsim, kad sapratīsim, kāds ir labākais risinājums, lai ilgtermiņā šāda situācija vairāk neatkārtotos,” skaidro LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange. “Nē, nu finansējums – ir lietas, kas ir jāatjauno. Ja ceļu satiksme bija slēgta, ja mēs viņu palaižam,  pagaidām pagaidu satiksmi, bet ilgtermiņā es domāju ka šis finansējums šādām vietām viennozīmīgi ir jāatrod,” pauž Lange.

Nopietnāki remontdarbi šajā ceļa posmā plānoti vien nākamgad, tad arī satiksmei atvērs abas braukšanas joslas.

Tikmēr satiksmes ministrs Uldis Augulis (Zaļo un zemnieku savienība), vērtējot kopējo ceļu stāvokli, Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” sacīja, ka jau šobrīd “ir noņemti masas ierobežojumi, kas liecina, ka ceļi paliek labāki”. Līdz ar to, viņaprāt, nav pamata ieviest ārkārtas stāvokli.

Viņš norādīja, ka kopumā šogad tiks atjaunoti 300 kilometri vietējās nozīmes ceļu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti