Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ziemassvētku rokdarbu izstāde Ogrē

Labiekārtos Rubenes baznīcai piederošo teritoriju

Atjaunos Rubenes baznīcu un labiekārtos dārzu

Pēc Livonijas Indriķa hronikas Rubenes baznīcā kalpojusi vecākā kristīgā draudze Latvijā. Lai saglabātu vēstures mantojuma vērtības un baznīcai piederošo teritoriju padarītu iedzīvotājiem pievilcīgāku, nākamgad paredzēts labiekārtot baznīcas dārzu, veikt dievnama fasādes rekonstrukciju, kā arī atjaunot baznīcas iekštelpas.  

Rubenes evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzē iesvētīti un kristīti vairāk nekā 200 cilvēku, bet regulāri dievkalpojumus apmeklē līdz 30 draudzes biedru. Draudzes mācītājs Artis Eglītis stāsta, ka ar atjaunotām telpām vien vairāk cilvēku nepiesaistīs, taču tas ir būtiski, lai radītu patīkamu apkārtējo vidi, rīkot bērnu kristīgās nodarbības, attīstīt diakonijas jeb sociālās aprūpes darbu, kā arī baznīcā plānot svētku pasākumus, kuros iesaistās ne vien vietējie, bet arī iedzīvotāji no citiem novadiem.

“Ko ievēroju, ka šeit parādās cilvēki no dažādām vietām, ne tikai no tuvākās apkārtnes, bet gan no Valmieras, gan no citām pilsētām. Es domāju, ka tas ir saistīts ar novietojumu. Ar to, ka mēs esam tuvu Valmierai, kaut kas te ir tāds pievilcīgs,” saka Artis Eglītis.

Tā kā dievnama teritorija pieder Rubenes baznīcas draudzei un Kocēnu novada pašvaldībai, abas iesaistītās puses vienojušās par kopīga attīstības plāna izveidi. Piesaistot finansējumu vairākos valsts un Eiropas sadarbības projektos, izstrādāts baznīcas ēkas un dārza labiekārtošanas plāns.

Attīstības scenārijs ietver arī sabiedrības informēšanu par vēstures liecībām, kas fiksētas Rubenes baznīcas apkārtnē.

“Livonijas Indriķis, senākā draudze Latvijā, pirmā Rubenē pavārgrāmata 1795.gadā, kura izdota latviešu valodā. Aritmētikas grāmata, Vidzemes kalendārs, likumi latviešu zemniekiem un vēl daudzas citas lietas, kuras ir koncentrējušās šeit ap Rubenes baznīcu,” par vēstures liecībām stāsta Kocēnu novada domes priekšsēdētāja vietniece Evija Nagle.

Dievnama attīstības idejas virzītājs ir Rubenes draudzes mācītājs Artis Eglītis, kurš savā kalpošanas laikā diskusijās par vides sakārtošanu iesaista arī draudzi. Plānotos darbus paredzēts uzsākt nākamgad, un mācītājs ir pārliecināts, ka iecerētais radīs jaunas vērtības draudzes kalpošanā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti