Atjauno okupācijas režīma nodarīto zaudējumu aprēķināšanas komisiju

Ministru kabinets otrdien atjaunoja komisiju PSRS totalitārā komunistiskā okupācijas režīma upuru skaita un masu kapu vietu noteikšanai, informācijas par represijām un masveida deportācijām apkopošanai un Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem nodarīto zaudējumu aprēķināšanai, informēja Tieslietu ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Vasiļjeva.

Komisija jau bija darbojusies no 2005. līdz 2009.gadam un bija darbību pārtraukusi ekonomiskās krīzes apstākļos finanšu trūkuma dēļ.

Komisijas atjaunošanu iniciējusi Tieslietu ministrija, un Tieslietu ministrija turpmāk būs tā, kas tehniski nodrošinās atjaunotās komisijas darbu.

Komisijas sastāvā iekļaus pārstāvjus no Ģenerālprokuratūras, Latvijas Kara muzeja, Baltijas – Ziemeļu pētījumu centra, Latvijas Okupācijas muzeja, Latvijas okupācijas izpētes biedrības, Latvijas Universitātes, Ekonomikas ministrijas, Aizsardzības ministrijas, Ārlietu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas.

Valdībai par pienākumu izveidot šādu komisiju uzliek Saeimas 2005.gada 12.maija deklarācija „Par Latvijā īstenotā Padomju Sociālistisko Republiku Savienības totalitārā komunistiskā okupācijas režīma nosodījumu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti