Pagaidu noregulējums nozīmē, ka līgums ar ārstēm atjaunos uz tiesāšanās laiku, kamēr nebūs zināms galīgais tiesas lēmums. Tiesai būs jāizlemj, vai NVD, februārī pieņemot lēmumu neturpināt līgumus ar ārstēm - Lailu Alupu, Ludmilu Zeiļuku, Ritu Draškas, rīkojies pamatoti.
Tikmēr pacienti varot izvēlēties, pie kā turpmāk ārstēties. „Tie pacienti, kas nebija paspējuši izmantot savas tiesības un piereģistrēties pie cita ārsta, kad viņi februārī tika atreģistrēti un nebija piereģistrējušies pie cita ārsta, viņi automātiski tiks piereģistrēti atpakaļ šiem te ģimenes ārstiem. Tie, kuri ir paspējuši piereģistrēties citur, tā ir viņu izvēle, viņi var palikt pie cita ārsta vai atgriezties pie šīm ārstēm,” skaidro NVD sabiedrisko attiecību speciāliste Māra Āboliņa.
NVD gan uzsver - jāņem vērā, ka šis ir pagaidu noregulējums, kuru var gan atcelt, gan mainīt, jo Nacionālais veselības dienests ir iesniedzis lūgumu arī šo pagaidu noregulējumu atcelt.
Vēstīts, ka ārstu negodprātīgo rīcību izgaismoja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”. Raidījuma varonis vērsās pie piecām ģimenes ārstēm, uzsverot – slims nav, bet gatavs simulēt un par sniegto pakalpojumu arī samaksāt. Simulantam atteica tikai viena no piecām ārstēm.
Uzreiz pēc "Aizliegtā paņēmiena" raidījuma Latvijas Ģimenes ārstu asociācija izsūtījusi saiti uz šo raidījumu visiem tās biedriem. Reakcija esot bijusi vētraina – gan sašutums par dažu kolēģu negodprātīgo rīcību, gan bažas – šis gadījums sabiedrības acīs varētu mest ēnu uz visiem Latvijas ģimenes ārstiem kopumā.
Šīm ārstēm tika uzlikts maksimālais naudas sods 700 eiro apmērā.