Atceries pagriezt pulksteni stundu uz priekšu!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Šonakt Latvijā un visā Eiropas Savienībā notiks pāreja uz vasaras laiku. 31.martā plkst.3 pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu uz priekšu.

Pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji.

Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Sākot no 1997.gada, vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.3 līdz oktobra pēdējās svētdienas plkst.4.

Lai gan iepriekš ir bijušas diskusijas par to, vai laiks jāmaina, tomēr bez būtiskiem iebildumiem pieņemts to darīt. Ekonomikas ministrijas pārstāve Elita Rubesa-Voravko atzīst, ka daļai cilvēku pie laika maiņām jāpielāgojas pat vairākas nedēļas, tomēr pārejai ir arī pozitīvas ekonomiskās ietekmes.

Ministrijas pārstāve skaidroja, ka daļa pētījumu liecina, ka pāreja uz vasaras laiku samazina izlietotās enerģijas daudzumu, ceļu satiksmes negadījumu un pastrādāto noziegumu skaitu. Ziemeļvalstu iedzīvotāju izjūt tumšās sezonas depresīvo ietekmi un papildu gaisma dod gan psiholoģisko, gan fizisko veselību, gan arī drošības sajūtu.

"Pozitīvu ietekmi izjūt tūrisma nozare, jo tas rada papildu pieprasījumu pēc tūrisma pakalpojumiem, tai skaitā aktīvā atpūtā, gan izklaides iespējām. Holandes darba devēju asociācija pētījusi, ka vasaras laiks pagarina izklaides darba vietu darba laiku par 10%, kas dod papildu 22,5 miljonus eiro apgrozījumā. Pozitīva ietekme ir viesnīcu un tūrisma biznesā, arī restorānu apgrozījums palielinās,» norādīja Rubesa-Voravko.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti