Atceres pasākumos pieminēs Zolitūdes traģēdijā bojāgājušos

Piektdien aprit tieši gads Zolitūdes traģēdijas, kad, sabrūkot veikala „Maxima” jumtam, bojā gāja 54 cilvēki un daudzi guva smagus ievainojumus. Traģedijas atceres gadadienā notiks vairāki piemiņās pasākumi.

Plkst. 10 no rīta ziedus Zolitūdes traģēdijas vietā noliks Valsts prezidents Andris Bērziņš. Ar piemiņas brīžiem kapos savus bojāgājušos kolēģus pieminēs arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Plkst.12 Trušu kapos Bukaišu pagastā pieminēs glābēju Edgaru Reinfeldu, plkst.15 Vecumnieku kapos – Sergeju Ižiku, bet 15.30 Klapkalnciema kapos – Vilni Šteinīti.

Bet Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā plkst 15 notiks ekumenisks dievkalpojums visu bojāgājušo piemiņai. Dievkalpojumā piedalīsies ērģelniece Jevgēņija Ļisicina un koris „Juventus”. Atceres pasākumi noslēgsies ar piemiņas brīdi Zolitūdē, stāsta biedrības „Zolitūde 21.11” vadītāja Regīna Ločmele-Luņova.

„Pēc dievkalpojuma, kas ilgs apmēram stundu, mēs visi dosimies uz Zolitūdi, uz vietu, kur pirms gada notika šī drausmīgā traģēdija, kurā dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Piemiņas pasākums sāksies plkst. 17.30, un plkst. 17.41 traģēdijas vietā būs klusuma brīdis. Mēs aicinām visus būt kopā ar cietušajiem un bojāgājušo tuviniekiem un tāpat kā pirms gada iededzināt sveces Zolitūdē pie bijušās „Maximas”. Varbūt mēs varēsim vēlreiz sajust to kopību, vienotību un līdzjūtību, kas bija gadu atpakaļ, kad vairākas dienas cilvēki stāvēja kopā ar bojāgājušo tuviniekiem, raudāja kopā ar viņiem un juta viņiem līdzi.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti