Atceļ tiesnešu imunitāti administratīvo pārkāpumu lietās

Turpmāk tiesnešiem nebūs imunitātes par administratīvajiem pārkāpumiem, bet tiesnešu disciplināratbildības termiņš pagarināts no 2 līdz 4 gadiem, paredz Saeimas ceturtdien, 14. maijā, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā “Par tiesu varu” un Tiesnešu disciplinārās atbildības likumā.

Tiesību zinātņu pētniecības institūta profesors Ringolds BalodisPaula Dēvica

Līdz ar Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanos 1. jūlijā atcels tiesnešu imunitāti administratīvo pārkāpumu lietās, informēja Saeimas Preses dienests.

Tiesnesi par izdarīto administratīvo pārkāpumu varēs saukt arī pie disciplinārās atbildības, ja būs pieņemts lēmums par administratīvā soda piemērošanu, informēja Saeima.

Tāpat pagarināts tiesnešu disciplināratbildības noilguma termiņš no diviem uz četriem gadiem.

Grozījumi arī piešķir tiesu priekšsēdētājiem pilnvaras ierosināt Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijai ārpus kārtas novērtēt tiesneša profesionālās darbības, ja konstatēti apstākļi, kas saistīti ar būtiskiem trūkumiem tiesneša darba organizācijā vai nepietiekamām zināšanām, kas rada šķēršļus kvalitatīvai tiesvedības procesa norisei.

Tiesību zinātņu pētniecības institūta profesors Ringolds Balodis uzsvēra, ka, lai gan imunitātes atcelšana var sabojāt tiesneša karjeru, ja viņam ir vairāki administratīvi pārkāpumi, lēmums ir solis pareizajā virzienā.

"Kopumā es domāju, ka mēs virzāmies pareizā virzienā. Un, protams, teiksim, jāatbrīvojas no pagātnes arhaiskiem kaut kādiem procesuāliem īpašiem nosacījumiem un statusiem.

Principā noteikti jāseko tam principam, kas ir mums Ministru kabinetā pie sienas - "viens likums, viena taisnība visiem"," sacīja Balodis.

KONTEKSTS:

Iepriekš Tieslietu padome konceptuāli atbalstīja ierosinājumu atcelt tiesnešu imunitāti administratīvo pārkāpumu lietās.

Tieslietu ministrija iepriekš norādīja, ka Latvija ir viena no pēdējām Eiropas Savienības valstīm, kurās vēl saglabājusies tiesnešu imunitāte administratīvo pārkāpumu lietās, bet  diskusijas par tās atcelšanu sāktas jau pirms 10 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti