Dienas ziņas

Bērni nelaimīgi vecāku strīdu dēļ

Dienas ziņas

Valmieras dzelzceļa stacijā tualete tikai darbiniekiem

Kuldīgā veido jaunu izglītības programmu

Atbildot uz uzņēmēju pieprasījumu, Kuldīgas tehnikumā apmācīs jaunos zaļās enerģijas speciālistus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pieaugot interesei par atjaunojamo un alternatīvo enerģiju, uzņēmēji sastopas ar problēmu, ka Latvijā trūkst speciālistu, kas prastu ierīkot un apkalpot šādas iekārtas. Lai rastu risinājumu, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums sācis veidot jaunu izglītības programmu. Šonedēļ skolā notika pirmā tikšanās, kad sadarbības partneri un eksperti sēdās pie viena galda, lai diskutētu, kādai šai izglītības programmai jābūt.

Šobrīd  profesionālās vidējās izglītības posmā Latvijā nav skolu, kas sagatavotu speciālistus, kas zinātu, kā darbojas dažādas enerģijas sistēmas, kā tās uzstādīt, uzturēt un apkalpot. Ne viens vien eksperts izglītību šai jomā atzīst par perspektīvu, tādēļ Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums sācis darbu pie izglītības programmas Alternatīvās un atjaunojamās enerģijas iekārtu tehniķis izveides.

Līdzīga situācija ar šādu profesiju ir arī Lietuvā, tādēļ pie programmas abas valstis stādās kopā, pieaicinot jau pieredzējušus ekspertus mācību programmu sagatavošanā no Vācijas, Skotijas un Polijas. “Mēs kā skola neesam ar tik plašām zināšanām, lai atrastu ceļu, kādu to speciālistu vajadzētu,” stāsta projekta vadītāja Lāse Juska.

“Ir interesējušās arī citas profesionālās skolas, tā kā situācija ir, acīmredzot, nobriedusi, un jautājums ar to, lai varētu koordinēties, lai nebūtu tā, ka visi vienlaikus vienu un to pašu programmu grib veidot,” stāsta Ingrīda Muraškovska, Kurzemes plānošanas reģiona izglītības eksperte.

Uzņēmēji, kuri Latvijā nodarbojas ar dažādu alternatīvo un atjaunojamo enerģiju iekārtu uzstādīšanu, neslēpj, ka darba roku trūkst, tāpēc pie darbinieku izglītošanas ķeras klāt paši. Savos izteikumos par speciālistiem, kuri apguvuši tehnisko pamatizglītību un nonāk darba tirgū, uzņēmēji ir skarbi. “Principā viņi nezina neko, ja būtu šāda izglītības sistēma, kura apmāca šādus cilvēkus, mēs labprāt sadarbotos un pieņemtu darbā, gan kā prakses vietu varētu izmantot mūsu uzņēmumu,” saka SIA „Tehnoloģiju parks” pārstāvis Aldris Zalkovskis.

Enerģētikas eksperts Reinis Āboltiņš uzteic jauno mācību programmu: “Izglītībai jābūt pietiekami elastīgai, programmām tādām, ko var adaptēt. Labā lieta, ka speciālisti te uz vietas, nebūs jāimportē.”

Šī izglītības programma top “Erasmus plus” projekta  “Zaļš, zaļāks, viszaļākais vējš, ūdens un pasaule” ietvaros. Tas ilgs divus gadus. Projekta vadītāji atzīst, ka programma pilnvērtīgi varētu darboties pēc trim gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti