Atbalstu imigrantiem turpinās sniegt biedrība «Patvērums «Drošā māja»»

Biedrība „Patvērums „Drošā māja”” uzvarējusi Kultūras ministrijas rīkotā konkursā par atbalsta sniegšanu starptautiskām aizsardzības personām. Atbalsta pasākumu mērķis ir nodrošināt bēgļiem integrācijas kursa un latviešu valodas pamatfrāžu apguvi.

Cilvēkus iepazīstinās ar Latvijas sociālekonomisko un kultūrvidi, lai viņi veiksmīgāk pielāgotos jaunajiem apstākļiem un iekļautos sabiedrībā. Viens no galvenajiem pasākumiem būs latviešu valodas mācīšana patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā „Mucenieki”. Kursi paredzēti apmēram 200 cilvēkiem, pastāstīja biedrības „Patvērums „Drošā māja”” vadītāja Sandra Zalcmane.

„Patvērums „Drošā māja”” sniegs atbalstu starptautiskām aizsardzības personām
00:00 / 01:10
Lejuplādēt

Latviešu valodas apmācības mērķis ir nodrošināt darbam un sadzīvei nepieciešamo zināšanu un iemaņu apgūšanu. Bēgļiem jāattīsta arī lasītprasme, runātprasme, rakstītprasme un arī klausīšanās prasme, jo nav noslēpums, ka cilvēkiem, kuri iebrauc Latvijā, ne vienmēr valodas zināšanu līmenis ir pietiekami augsts un mācīšanās prasmes pietiekamas, lai varētu tālāk mācīties, piemēram, Nodarbinātības valsts aģentūras kursos, paskaidroja Zalcmane.

Otra aktivitāte ir integrācijas mācību kursi, kas ir plānoti 500 kursantiem.

"Šīs būs piecas nodarbības arī par dažādām tēmām. Piemēram, vispārīga informācija par Latvijas valsti, valsts iekārtu, vēsturi, kultūru, tradīcijām, dažāda praktiska informācija par Latviju un Latvijā pieejamiem pakalpojumiem," teica Zalcmane. "Protams, šī integrācijas pasākuma galvenais uzdevums ir nodrošināt starptautiskās aizsardzības personas ar dzīvei Latvijā noderīgām zināšanām, vienlaikus arī atbildot uz jautājumiem, kas ir aktuāli konkrētai mērķa grupai.”

Pakalpojumu koordinācijas un informācijas centra imigrantu atbalstam darbību turpinās nodrošināt biedrība „Patvērums „Drošā māja””. Tai būs jāturpina rūpēties par trešo valstu pilsoņu sabiedrisko līdzdalību, jāveicina viņu iekļaušanās Latvijas sabiedrībā un jānodrošina viņu vajadzībām pielāgota informācija par tiesībām un pienākumiem dažādās dzīves jomās. Nākamos divarpus gadus šo uzdevumu izpildei biedrība saņems apmēram 750 tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt