Atbalsts mājokļa iegādei varētu būt arī ģimenēm ar pilngadību sasniegušiem bērniem

Vēl šogad Saeima apņēmusies grozīt normatīvus, lai valsts galvojums mājokļa iegādei pienāktos ne tikai daudzbērnu ģimenēm ar nepilngadīgiem bērniem.

Turpmāk valsts galvojumu varētu saņemt arī ģimenes ar trīs vai vairāk bērniem vecumā līdz 24 gadiem, ja viņi mācās. Tā lēma Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisija, apspriežot mājokļu atbalsta programmu.

Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība) norādīja, ka programma strādā veiksmīgi, tomēr tai tuvākajā laikā ir nepieciešami dažādi uzlabojumi: „Tas, kas būtu jāpaplašina – par mājokļa būvniecību arī pašu saviem spēkiem, kur - mēs redzam - ir bremzējoši faktori. Tāpēc mēs uzdevām desmit dienās nākt klajā ar priekšlikumiem, kā to var uzlabot. Šie uzlabojumi, pilnveidojumi un paplašinājumi varētu sākties no 2018.gada. Bet tas, kas jāizdara tūlīt – jānovērš situācija, ka 20% galvojums attiecas uz ģimenēm, kur ir trīs nepilngadīgi bērni, bet ir jāpalielina tas līdz daudzbērnu ģimenes tvērumam, kas nosaka – ja ir trīs bērni vecumā līdz 24 gadu vecumam, ja viņi mācās.”

Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšsēdētājs Imants ParādnieksKristaps Feldmanis

  2014.gadā uzsāktās mājokļu galvojumu atbalsta programmas mērķis ir palīdzēt ģimenēm ar bērniem tikt pie savām mājām, atvieglojot iespēju nodrošināt pirmo iemaksu kredītam mājokļa iegādei vai būvniecībai. Iedzīvotāju interese par programmu ir liela; līdz maija vidum kopumā ir atbalstītas 2226 ģimenes, kurās kopā ir 3251 nepilngadīgs bērns. Saskaņā ar programmas nosacījumu pārskatīšanu šogad programmas ietvaros valsts varēs atbalstīt mājokļa iegādi 2000 ģimeņu, 2017.gadā - 4500 ģimenēm, 2018.gadā - 6000 ģimenēm. 

  Plāns, kuru atbalstīja valdība, paredz gan jau esošās un lielu popularitāti iemantojušās mājokļu galvojumu programmas ģimenēm ar bērniem turpināšanu, gan tās paplašināšanu no nākamā gada. Sākot no nākamā gada, valsts galvojumu pirmā mājokļa iegādei, iespējams, varēs saņemt ne tikai ģimenes ar bērniem, bet arīdzan jaunie speciālisti.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti