Atbalsta kustības «Plecs» redzeslokā jau 278 uzņemošās ģimenes

Atbalsta kustības “Plecs” redzeslokā patlaban ir 278 uzņemošās ģimenes, kas izrāda aktīvu rīcību bērna uzņemšanai jau tuvākā nākotnē.

84 ģimenes „Pleca” kustībai pievienojušās pagājušajā mēnesī, un kopumā mērķa – Latvija bez bērnunamiem jau 2021.gadā – sasniegšanā iesaistījušās teju 700 personas.

Martā ar „Pleca” iesaistīšanos uz jaunām mājām devušies pieci bērni. Savas darbības pirmo mēnešu laikā kustība organizējusi ne vien alternatīvas audžuģimeņu apmācības, bet sākusi piedāvāt arī pavisam jaunu pakalpojumu. Proti, ja ģimenei nepieciešams iedrošinājums, tad „Plecs” dodas ģimenei līdzi uz bērnunamu brīdī, kad ģimene iepazīstas ar bērnu.

Kustības "Plecs" vadītāja Līva Fomrate par audžuģimeņu kustības attīstībuVita Anstrate
“Pateicoties sabiedrības atsaucībai, mēs, „Plecā”, esam apsteiguši mūsu iepriekš nospraustos mērķus. Jau 14 bērni ar „Pleca” atbalstu ir nonākuši savās jaunajās mājās. Tas ir pirmais lielais sasniegums,” prieku neslēpj kustības vadītāja Līva Fomrate.

“Otrais, „Pleca” pamudinātas, ir teju 300 uzņemošās ģimenes, kas ir ļoti liels skaits. Trešais lielais sasniegums „Plecam” ir – pirmo reizi audžuģimeņu apmācības ir veiktas tik lielam skaitam, tik īsā laikā. No aprīļa otrās puses mēs jaunajām ģimenēm plānojam piesaistīt tādu kā mentoru ģimeņu atbalstu. Mēs redzam un saprotam, ka tas pirmais laiks, kad bērns ienāk ģimenē, ir tāds ļoti satraukuma pilns. Tāpēc ir vajadzīga tāda uzticības persona, kurai piezvanīt jebkurā laikā, kura pārzina ģimenes konkrēto situāciju,” norāda Fomrate.

Aprīlī plānots uzņemošās ģimenes izglītot par īpašu aprūpi, kas nepieciešama bērniem ar infekciju slimībām vai garīgām saslimšanām.

KONTEKSTS:

2017.gada nogalē labdarības maratonā "Dod pieci" tika vākti līdzekļi jaunizveidotajai atbalsta programmai “Plecs”, kas darbosies “Ziedot.lv” paspārnē. Programma sniegs palīdzību tiem, kuri vēl apsver iespēju kļūt par audžuvecākiem, adoptētājiem vai aizbildņiem, kā arī tiem, kuri jau šobrīd uzņēmušies rūpes par bērniem no bērnunama.

Par saziedotajiem vairāk nekā 372 000 eiro bija domāts nodrošināt stundām ilgas konsultācijas, jo katri pieci eiro pielīdzināmi vismaz pusstundai atbalsta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti