Rīta Panorāma

Kirila Panteļejeva personālizstāde "5 istabas"

Rīta Panorāma

Cimanouska veiksmīgi nokļuvusi Polijā

Saruna ar Resursu centra cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem "Zelda" vadītāju I. Leimani-Veldmeijeri

Atbalsta centra vadītāja: Latvijā sabiedrība ir samērā neiecietīga

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijā kopumā sabiedrība ir samērā neiecietīga pret citādo, tostarp pret cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja resursu centra cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem „Zelda” vadītāja Ieva Leimane-Veldmeijere.

Jau trešo reizi norisinās sabiedrības attieksmes maiņas kampaņa “Cilvēks, nevis diagnoze”, cenšoties iekļaut sabiedrībā cilvēkus ar garīga un funkcionāla rakstura traucējumiem.

Centra „Zelda” vadītāja Ieva Leimane-Veldmeijere atzina, ka pētījumi uzrāda sabiedrības negatīvu attieksmi pret cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. “2018.gadā veiktajā sabiedrības attieksmes izpēte rādīja, ka vismaz divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju atbalstītu to, ka cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem varētu dzīvot sabiedrībā ārpus institūcijām. Bet tiklīdz mēs saprotam, ka tas varētu būt mums blakus, ka tie būtu mūsu kaimiņi, tad mēs sastopam negāciju,” pastāstīja centra vadītāja.

Viņa arī norādīja, ka Latvijā kopumā sabiedrība ir diezgan neiecietīga: “[Nepieņemam] ne tikai cilvēkus ar garīga rakstura traucējumiem. Mēs arī nemīlam bēgļus un patvēruma meklētājus, mēs nemīlam romus, mums nepatīk musulmaņi, mums nepatīk cilvēki ar citu seksuālo orientāciju.

Es nevarētu teikt, ka mēs kopumā būtu ļoti atbalstoši citādajam sabiedrībā. Mums vēl ir laiks augt un augt.”

Tāpat bailes un stereotipi sabiedrībā mēdz rasties no tā, ka nepazīst un nav satapušies ar cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.

Vienlaikus Leimane-Veldmeijere atzina, ka no valsts puses ir uzlabojumi attiecībā darbu ar cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem. Tostarp paredzēts vairāk nekā 500 vietu grupu dzīvokļos.

Tiesa, netiek domāts, kā cilvēki ar ļoti smagiem garīgās attīstības traucējumiem varētu dzīvot sabiedrībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti