ASV vēstniecība dāvina Latvijai Covid-19 testus un laboratorijas aprīkojumu (precizēts)

Piektdien, 12. jūnijā, ASV vēstnieks Džons Kārvails pasniedza Latvijas Aizsardzības ministrijai un Veselības ministrijai Covid-19 testēšanas komplektus un laboratorijas aprīkojumu 4000 testu veikšanai, paziņojumā medijiem informēja ASV vēstniecība Latvijā.  

Precizējums:

Informācijas avots precizē testu un laboratorijas aprīkojuma vērtību – tā ir aptuveni 200 000 ASV dolāru, ne 400 000 dolāru apmērā, kā ziņots iepriekš.

ASV ieguldījums Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras solidaritātes fondā aptuveni 200 000 dolāru vērtībā sedza testu izmaksas.  

 

Latvijas valdības vārdā dāvinājumu saņēma veselības ministre Ilze Viņķele un aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

“Savlaicīgi reaģējot, Latvija ir paveikusi izcilu darbu, cīnoties pret Covid-19 un pasargājot savus iedzīvotājus. Mums ir gods atbalstīt Latvijas valdības nepārtraukto darbu, piegādājot šos svarīgos testus, un demonstrēt ASV nelokāmo atbalstu Latvijai kā mūsu draugam un sabiedrotajam,” norādīja vēstnieks Kārvails.

Šī gada maijā ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs īstenoja divus sadarbības projektus Covid-19 izplatības ierobežošanai. Aizsardzības ministrijai un Veselības ministrijai tika pasniegti roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļi, kā arī vienreizlietojamie cimdi 30 000 dolāru vērtībā.

ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs Civilās sadarbības programmā cieši sadarbojas arī ar citām valsts iestādēm: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, reģionālajām pašvaldībām, skolām, pansionātiem un bērnunamiem. Kopš 2007. gada ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs ir īstenojis vairāk nekā 45 projektus, kuru kopējais finansējums ir aptuveni 10 miljoni ASV dolāru. Projektu īstenošanā tiek piesaistīti Latvijas uzņēmumi, tādējādi veidojot tiešu ieguldījumu Latvijas ekonomikā.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti