ASV vēstnieces darba prioritātes Latvijā: drošība, tirdzniecības līgums un kopējas vērtības

Jau trīs mēnešus Latvijā strādā jaunā Amerikas Savienoto Valstu vēstniece Nensija Petita. Par savas darbības galvenajām prioritātēm vēstniece izvirzījusi drošības un aizsardzības attiecības starp ASV un Latviju, tirdzniecību un investīcijas, kā arī abu valstu kopējās transatlantiskās vērtības. To vēstniece pauda intervijā Latvijas Radio.

“Mēs ļoti cieši sadarbojamies ar Latviju kā mūsu NATO sabiedroto. Mēs sadarbojamies gan divpusēji, gan caur NATO, lai palielinātu Latvijas drošības un aizsardzības spējas,” sacīja Petita. Viņa vēlreiz apliecināja ASV prezidenta Baraka Obamas pausto: “Mūsu uzticība NATO piektajam pantam ir cieta kā tērauds.”

Savukārt tirdzniecības, investīciju un ekonomiskajos jautājumiem, ASV galvenokārt koncentrējas uz Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības līgumu. Vēstniece cer, ka sarunu process noslēgsies jau 2016.gadā.

“Tās ir ļoti sarežģītas sarunas, un darbos notiek 20 darba grupās, taču mēs esam pārliecināti, ka šis būs izdevīgs darījums gan Savienotajām valstīm, gan Latvijai. Tiks radītas jaunas darbavietas abpus Atlantijas okeānam, un vislielākie ieguvēji būs mazie un vidējie uzņēmumi,” saka vēstniece

Attiecībā uz kopējām transatlantiskajām vērtībām Petita norādīja uz sociālo iekļaušanu: “Sadarbojoties ar Latviju, mēs koncentrējamies uz sociālo iekļaušanu, lai nodrošinātu, ka visiem Latvijā dzīvojošajiem ir iespējas nodemonstrēt visu savu potenciālu un aktīvi līdzdarboties Latvijas sabiedrībā. Tāpat mēs koncentrējamies uz cīņu ar korupciju, kā arī banku sistēmas stiprināšanu, lai cīnītos ar naudas atmazgāšanu.”

Vēstniece arī pauda, ka ASV augstu novērtē līdzšinējos Latvijas sasniegumus savas drošības stiprināšanā un ir apņēmības pilnas šos centienus atbalstīt arī turpmāk. 

Lasiet un klausieties arī plašāku interviju ar ASV vēstnieci Latvijā Nensiju Petitu!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti