Rīta Panorāma

Intervija ar muzikālo ansambli «Brokastis četratā»

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Intervija ar ASV vēstnieci Latvijā Nensiju Baikofu – Petitu

ASV vēstniece: Latvijā jāstiprina cīņa ar korupciju

ASV uzņēmēji ir gatavi investēt Latvijā, tomēr, lai tas notiktu, šeit jābūt pozitīvai un godīgai biznesa videi, LTV raidījumam "Rīta Panorāma" atzina ASV vēstniece Latvijā Nensija Baikofa-Petita.

Vēstniece uzsvēra, ka viņas mērķis Latvijā ir raudzīties, lai investīcijas un bizness šeit “zeltu un plauktu”, tāpēc ASV un Latvijai jāattīsta intensīvākas un veselīgākas biznesa attiecības. Viens no veidiem, kā to panākt, ir Transatlantiskās partnerības jeb TTIP līgums un otrs - lai bizness būtu globāls, uzņēmēji meklē pozitīvu biznesa vidi, kurā strādāt, tāpēc ASV uzņēmējiem jāsadarbojas Latvijas biznesa vidē.

Tāpat Latvijā nepieciešams stiprināt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbību, jārisina jautājumi par maksātnespēju, jāturpina tieslietu sistēmas reforma, kā arī jāturpina cīņa pret naudas atmazgāšanu.

“Problēmas maksātnespējas nozarē ir saistītas ar korupciju, un ir ļoti svarīgi, lai Latvija turpinātu darbu pie tiem izaicinājumiem, kas ir saistīti ar maksātnespējas administrācijas darbu,” atzina vēstniece

Baikofa-Petita Latvijā jau ir pavadījusi vienu gadu un atzina, ka Latvija ir lielisks paraugs citām valstīm šajā reģionā.

“Latvija ir veikusi nozīmīgu ceļu un sasniegusi daudz īsā laika posmā – dalība OECD, NATO, Eiropas Savienībā, eirozonā. Otrkārt, Latvijai ir patiešām spoža nākotne. Latvieši ir tik strādīgi un tik mērķtiecīgi! Un es esmu sajūsmā par Latvijas jauniešiem. Man bija iespēja sadarboties ar kādu vidusskolnieci ēnu dienas ietvaros. Mēs joprojām sazināmies, un es redzu, ka ir pamatots iemesls raudzīties nākotnē ar lielām cerībām. Treškārt, Latvija ir patiešām nopietni uzņēmusies pildīt savas saistības attiecībā uz NATO, un tas ir ļoti svarīgi drošībai,” pauda vēstniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti