Dienas ziņas

Nevienojas par sociālā centra «Kalkūni» saglabāšanu

Dienas ziņas

Burtnieku ezerā atjauno burāšanas tradīcijas

ASV un Latvijas karavīri siltina Silmalas pirmsskolas izglītības iestādi

ASV un Latvijas karavīri siltina Silmalas bērnudārzu

Rēzeknes novada Silmalas pirmsskolas izglītības iestādes ēka celta  pirms 27 gadiem.  Laika gaitā tās stāvoklis būtiski pasliktinājies, telpas bija grūti apsildāmas un vēsas. Taču, pateicoties projektam, ko īstenoja ASV un Latvijas militārie inženieri, ēka ir nosiltināta.

ASV karavīri vēl pirms svinīgās darbu nodošanas, steidz pabeigt pēdējās astes, viņu rosību vēro vietējie bērni.  Rēzeknes novada Silmalas pirmsskolas izglītības iestādēs siltināšana notika intensīvos termiņos. ASV un Latvijas karavīriem tika dotas teju sešas nedēļas.

Saspringti, bet rezultāts ir sasniegts, kas jo īpaši priecē izglītības iestādes saimniekus. “Tāds liels, liels gandarījums par paveikto darbu. Un, protams, mēs jau ilgi meklējām atbalstu, finansējumu tādam projektam. Mēs paši, mūsu pagasts nevarētu atrast tādu naudas summu,” stāsta Silmalas pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Jeļena Dzene.

ASV finansiālais ieguldījums projektā ir nekā 154 000 ASV dolāru. Šī nav vienīgā ēka, kura sakārtota, pateicoties ASV un Latvijas karavīru kopīgajai sadarbībai. “Ir izveidojusies apbrīnojama sadarbība, partnerība, kas attīstās un aug spēcīgāka ar katru kopīgo iniciatīvu, ko mēs uzņemamies,” saka ASV vēstniecības Latvijā  Aizsardzības sadarbības biroja vadītājs pulkvežleitnants Roberts Makvejs.

Darbu laikā ciešākas attiecības un izpratne vienam pret otru karavīriem izveidojās ar Silmalas pagasta lielākiem un mazākiem iedzīvotājiem. “Manuprāt, ar vietējiem mēs sadzīvojām labi. Tepat ir volejbola laukums, mums bija daži labi volejbola mači. Mēs gan neuzvarējām īpaši bieži, bet tas bija ļoti jautri,” stāsta projekta menedžeri pulkvežleitnants Tods Rapraits.

Taču darbu laikā vislielākais ieguvums ir tas, ka Silmalas pirmsskolas izglītības iestādes 27 gadus vecā ēka  tagad mazos priecēs gan ar savu vizuālo izskatu, gan siltumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti