ASV un Krievijas prezidentu maskās tērptiem jauniešiem draud sods par personas nolaupīšanas inscenēšanu

Vakar Rīgā policija aizturējusi vairākus jauniešus, kuri inscenējuši personas nolaupīšanu, tērpušies kādreizējā ASV prezidenta Ronalda Reigana un pašreizējā Krievijas prezidenta Vladimira Putina maskās, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Ap plkst.13.20 Valsts policija saņēma izsaukumu no kāda aculiecinieka, kurš ziņoja par iespējamu personas nolaupīšanu Vecrīgā, Audēju ielā. Garāmgājēji ziņojuši, ka divi jaunieši, kuriem uz sejas bija iepriekšminētās maskas, situši trešo jaunieti, pēc tam ar varu viņu iegrūduši "Volvo" markas automašīnas bagāžniekā un aizbraukuši.

Ņemot vērā, ka ikviena informācija par personas veselības un dzīvības apdraudējumu tiek uztverta nopietni, policija nekavējoties reaģēja uz šo izsaukumu un devās uz norādīto vietu.

Patruļpolicisti netālu no notikuma vietas Vecrīgā pamanīja novietotu aprakstam atbilstošu automašīnu. Tajā iekšā sēdošie jaunieši, tobrīd jau bez maskām, vēroja apkārtnē notiekošo.

Likumsargi visus trīs iesaistītos jauniešus nogādāja policijas iecirknī paskaidrojumu sniegšanai. Viņi policijai paskaidroja, ka notikušais bija sociālais eksperiments, lai noskaidrotu, kā sabiedrība rīkosies šādā situācijā.

Trešā jaunieša sišana bijis inscenējums, turklāt viņš nebija fiziski cietis. Nofilmēto videomateriālu viņi vēlējušies publicēt internetā.

Policisti ar visiem trim jauniešiem, kuri dzimuši 1994. gadā, veica pārrunas, informējot par šādas rīcības sekām.

Policijā sākta administratīvā lietvedība par sīko huligānismu un jauniešiem draud no 70 līdz 500 eiro liels naudas sods.

Policija atgādina, ka šādu ar sabiedrības apdraudējumu saistītu notikumu inscenēšana nav joks. Tā ir sodāma rīcība, turklāt reaģējot uz šādiem gadījumiem, tiek tērēts laiks palīdzības sniegšanai kādam, kuram tas tiešām nepieciešams.

Tāpat pastāv risks, ka iedzīvotāji, kuri saskārušies ar šādu gadījumu, turpmāk būs vienaldzīgāki un nevērsīsies policijā, ja policijas palīdzība patiešām būs nepieciešama.

Vienlaikus policija aicina iedzīvotājus nepaiet garām cilvēkiem, kuriem nepieciešama palīdzība, un, rodoties aizdomās par noziegumu, zvanīt pa tālruņa numuru 110.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti