ASV Pārstāvju palātas spīkers atkārtoti apliecina drošības garantijas Latvijai

Amerikas Savienotās Valstis atkārtoti apliecinājušas savu uzticību NATO un sola pastiprināt savu klātbūtni Baltijas reģionā – tā intervijā Latvijas Televīzijai pēc Ziemeļu un Baltijas valstu parlamenta priekšsēdētāju  tikšanās ar ietekmīgo ASV Pārstāvju palātas spīkeru Polu Raienu sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).

“Spīkers Raiens mūs sagaidīja ar lielisku dāvanu – tas bija Kongresa balsojums par to, ka tiek vēlreiz apliecināta Amerikas Savienoto Valstu uzticība NATO un NATO 5.pantam. Spīkers Raiens kā dāvanu pasniedza mums šo rezolūcija un teica – mēs jūs sagaidījām un gribējām to pieņemt pirms jūsu vizītes. Tā ka tā ir lieliska, ka

amerikāņi vēlreiz apliecina savu uzticību kolektīvās drošības principam un sola pastiprināt savu klātbūtni Baltijas reģionā arī brīžos, kad tas visvairāk vajadzīgs, piemēram, kad notiek Krievijas militārās mācības mūsu austrumu pierobežā, arī “Zapad 2017”,” sacīja Mūrniece.

Ziņots, ka 2016.gada 8.jūlijā NATO samitā Varšavā tika paziņots par daudznacionālu bataljona lieluma kaujas grupu izveidi un izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā, kā arī Kanādas lēmumu uzņemties šīs kaujas grupas vadību Latvijā. Kanāda vadīs daudznacionālo kaujas grupu, ko veidos karavīri no Albānijas, Itālijas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas.

Daudznacionālā kaujas grupa trenēsies kopā ar Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīriem, lai uzlabotu savas spējas un gatavību, paužot uz aizsardzību vērstu un samērīgu atbildi reģionālajā drošības situācijā.

Šogad jūnijā Ādažu militārajā bāzē svinīgi sagaidīta NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa. Tajā ir 1138 karavīri, kas šeit uzturēsies līdzās Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti