Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Armijai dāvina radiolokatorus

ASV Latvijai dāvina divus radiolokatorus

Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē piektdien, 17.jūnijā, svinīgā ceremonijā saņemti divi radiolokatori, kas ir ASV dāvinājums drošības stiprināšanai. Jaunās iekārtas paver 21. gadsimta iespējas pretgaisa aizsardzībā un ir pirmais solis aizsardzības modernizācijas programmā.

Jau esošajai tuvās darbības pretgaisa aizsardzības sistēmai šodien pievienojas arī  pārvietojamie radiolokatori „Sentinel”, kas spēj atpazīt helikopterus, kā arī  uztvert  zemu lidojošus objektus un  raķetes. To priekšrocība ir mobilitāte, un, tos pareizi izvietojot, var noklāt lielas teritorijas.

„Mēs runājam par 21. gadsimta spējām, par ļoti mobilām spējām, kas mūsu gadījumā varbūt ir pats būtiskākais,” norāda Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube. „Cik ātri šāda mašīna pa ceļiem spēj pārvietoties, tik ātri viņš var nokļūt jebkurā valsts interesējošā daļā: vai te būtu ziemeļi, dienvidi, rietumi vai austrumi,” saka Graube.

Lentas pārgriešana svinīgajā radiolokatoru dāvinājuma saņemšanas ceremonijā  Latvijai tik zīmīgajā dienā - 17. jūnijā - iezīmēja ne vien tehniskos uzlabojumus pretgaisa aizsardzības sistēmā, bet arī vēstīja, ka Latvija vairs nav viena. „Šī radara iekārta ir būtiska Latvijas pretgaisa aizsardzības programmas sastāvdaļa, kurus nodrošina Eiropas drošības iniciatīva. Šis solis pēc būtības nodod  skaidru un nepārprotamu signālu par mūsu stingro apņemšanos Latvijas un visa reģiona drošības nodrošināšanā,” atzīmē ASV vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita.

Līdzīga aparatūra tiekot izmantota arī drošības nodrošināšanai ASV. Šis dāvinājums  Latvijai ir arī sākums modernizācijas programmai, kas ilgs vairākus gadus.

„Mums ir plāni - par vidējas darbības rādiusa pretgaisa sistēmas iegādi, par ko mēs domājam, ka iepirkums varētu notikt kopā ar lietuviešiem. Plāni ir milzīgi,” norāda Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Pagājušā gadā noslēgtais līgums ar ASV Aizsardzības ministriju paredz četru radiolokatoru un četru bruņotu automašīnu piegādi. Vēl divi radiolokatori Latvijai tiks piegādāti līdz šā gada 31. oktobrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti