ASV Kongress par vēstnieci Latvijā nominējis Nensiju Petitu

ASV Kongress par vēstnieci Latvijā nominējis Nensiju Petitu (Nancy Pettit), kurai gan vēl būs jāpiedalās uzklausīšanā Senāta Ārlietu komitejā, aģentūra BNS uzzināja ASV vēstniecībā Latvijā.

Petita, ASV Ārlietu dienesta karjeras diplomāte, 2015.gada 5.februārī tika nominēta 114.Kongresā kā ASV vēstniece Latvijā. Aizvadītā gada vasarā Petitu kā vēstnieci Latvijā nominēja ASV prezidents Baraks Obama.

Vēstniecība norāda, ka 114.Kongress savu darbību uzsāka janvārī un tāpat kā citiem vēstnieku kandidātiem, nozīmētajai vēstniecei Petitai vēl ir jāpiedalās uzklausīšanā ASV Senāta Ārlietu komitejā.

Šobrīd ASV Ārlietu komiteja ir vēstnieku uzklausīšanas plānošanas procesā. ASV vēstniecība Latvijā norāda, ka, saņemot pozitīvu Ārlietu komitejas balsojumu, Petitai ir jābūt formāli apstiprinātai pilnā Senāta balsojumā pirms viņa tiek apstiprināta kā ASV vēstniece Latvijā.

Iepriekšējais ASV vēstnieks Marks Pekala Rīgu atstāja aizvadītās vasaras beigās, jo tika norīkots pildīt jaunus amata uzdevumus. ASV Senāts Pekalu ASV vēstnieka Latvijā amatā apstiprināja 2012.gada 29.martā un 4.septembrī viņš iesniedza akreditācijas vēstules Valsts prezidentam.

Pirms Pekalas ASV vēstniece Latvijā bija Džūdita Gārbere, kas darbu Rīgā uzsāka 2009.gada augustā.

Petita līdz šim bijusi ASV Valsts departamenta Eiropas un Eirāzijas biroja Rietumeiropas apakšnodaļas vadītāja.

Pirmais amats diplomātiskajā dienestā Petitai bija ASV vēstniecībā Krievijā 1983.gadā, kur viņa bijusi kultūras jautājumu biroja asistente. No 1986. līdz 1988.gadam viņa bijusi Amerikas institūta Taivānā konsulārā darbiniece. No 1988. līdz 1990.gadam Petita strādājusi Valsts departamenta Eiropas biroja padomju apakšnodaļā, bet no 1990. līdz 1992.gadam - Valsts departamenta izlūkošanas un pētījumu birojā, kuri bijusi PSRS lietu nodaļas analītiķe.

Laika posmā no 1992. līdz 1994.gadam Patita strādājusi ASV vēstniecībās Maskavā kā politiskā darbiniece, bet no 1994. līdz 1996.gadam bijusi Valsts departamenta Tuvo Austrumu biroja reģionālo lietu nodaļas darbiniece. No 1998.līdz 1999.gadam viņa bijusi Valsts departamenta Jauno neatkarīgo valstu biroja starptautisko attiecību darbiniece, bet no 2003.līdz 2007.gadam - vēstniecības Maskavā narkotiku jautājumu darbiniece.

Savukārt no  2008.līdz 2010.gadam viņa bijusi ASV vēstniecības Ukrainā informācijas darbiniece.

Petita ieguvusi maģistra grādu Mičiganas Universitātē. Viņa pārvalda krievu, ukraiņu, vācu un spāņu valodu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti