Dienas ziņas

Svētku instalācijas rada neizpratni

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Skrundā apgūst kaujas iemaņas pilsētvidē

ASV karavīri un zemessargi Skrundas bijušajā kara pilsētiņā izspēlē kauju

Skrundas bijusī militārā pilsētiņa ir atzīta par labu vietu kaujas taktikas apmācībām pilsētvidē. Te savas iemaņas pilnveidot braukuši ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu kareivji. Tāpēc arī ASV karavīri, kas Ādažu poligonā militārajās apmācībās uzlaboja savas lauka kaujas iemaņas, izmantoja iespēju trenēties pilsētvidē Skrundā, turklāt uzdevums tika veikts naktī. Mācības Skrundā notika trīs dienas, pēdējā no tām noslēdzās svētdienas naktī.

Ieņemt pilsētu tumsas aizsegā, atrast ienaidnieka komandpunktu un to neitralizēt – šāds uzdevums bija dots ASV kareivjiem. Pretinieku izspēlēja 45.nodrošinājuma bataljona zemessargi.

Lai nocietinātos ēku pudurī, kas atrodas bijušajā Skrundas militārajā pilsētiņā, zemessargi bija strādājuši jau dienu pirms mācībām – izvilktas dzeloņdrātis, kas pretiniekam liek apstāties pirms iekļūšanas objektā, tāpat visur - gan ārpusē, gan iekštelpās izvietoti smilšu maisi, kas spēj mazināt lodes triecienu un paglābt dzīvību, ja iegrūst griesti.

Zemessardzes 45.nodrošinājuma bataljona komandieris Andris Rieksts atzina, ka viņa vīriem tā bija jauna pieredze.

„Šeit no Ādažiem arī tehnika ir atvesta. Es domāju, lielai daļai tā būs pirmā reize, kad viņi redzēs šādu tehniku darbībā. Man tā ir vienreizēja iespēja saviem zemessargiem parādīt kaujas dinamiku uz vietas, kā tas apmēram varētu būt reālos apstākļos,” norāda Rieksts.

Lai gan kauja tika izspēlēta, ne viss arī bija paredzams. Zemessargi bija apmēram 30, kuriem bija jānosargā savas pozīcijas pret lielu pārspēku, apmēram 120 ASV kareivjiem. Kaujā tika izmantota mācību munīcija, kas uz apģērba atstāj krāsas traipu, tā parādot, kuram kareivim no kaujas ir jāizstājas.

ASV kareivji pēc uzbrukuma katrai ēkai veica tās tīrīšanu un tā pamazām pietuvojās savam mērķim. Kaujas novērotājs Džošua Laurens atzina, ka abas puses savu uzdevumu izpildījušas labi. „Būt novērotājam šajās mācībās ir liela pieredze. Tā kā iepriekšējā grupa šo uzdevumu veica labi, tad taktiku nemainījām,” sacīja Laurens.

Mācības Skrundā notika trīs dienas. Katru reizi tajās piedalījās cita ASV karavīru rota.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti