Dienas ziņas

Sabiedriskā transporta problēmas Valkas novadā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

ASV karavīri piedalās malkas talkā

ASV karavīri piedalās Bērzupes internātpamatskolas malkas talkā

Trīsdesmit amerikāņu karavīri un ASV vēstniecības darbinieki divas dienas mēroja ceļu no dislokācijas vietas Ādažos uz Dobeles novadu, lai piedalītos malkas sagatavošanas talkā Bērzupes speciālajā internātpamatskolā. 

Dažādos ASV vēstniecības organizētos labdarības projektos karavīri iesaistījušies jau kopš ierašanās Latvijā. Pirmā talka notika pirms diviem gadiem audžuģimeņu mājā “Zvanniekos”.  

Šoreiz palīdzēt Bērzupes speciālajai internātpamatskolai sagatavot 170 kubikmetrus malkas ieradušies amerikāņu karavīri no 173.brigādes gaisa desanta kaujas vienības un ASV vēstniecības darbinieki.

Skola par šādu palīdzību ir ļoti gandarīta. Kurtuvē, kas ar siltumu nodrošina visas trīs skolas ēkas, ik dienu jāieliek aptuveni viens kubikmetrs malkas, bet to sagatavot tikai pašu spēkiem ir visai grūti.

“Tur vajag arī speciālas tiesības, lai varētu zāģēt. Nevar kurš katrs iet un zāģēt. Mums līdz šim palīgā nāca bezdarbnieki no Annenieku pagasta,” stāstīja Bērzupes speciālās internātpamatskolas direktores vietniece Anita Karlsone.

Brīvprātīgais darbs amerikāņiem esot ļoti svarīgs, tāpēc viņi labprāt iesaistās labdarības projektos arī Latvijā.  Un, lai gan vairums kareivju esot pilsētnieki, lauku darbi viņiem neesot sveši.

Pirmoreiz karavīri talkojuši  audžuģimeņu mājā ''Zvanniekos'',  un šī esot jau kāda piecpadsmitā talka.

“Mēs pagājušogad bijām vismaz 5-6 talkās. Mēs pat bijām Līgatnes dabas parkā, tīrījām lāču voljeru. Mēs bijām ''Zvanniekos'', bijām Tilžā, bērnu namā Sprīdīšos. Tur iekšdarbus darījām - krāsojām, špaktelējām. Karavīri ir tādi, ja viņi ko prot, viņi ir ar mieru dalīties,” saka ASV vēstniecības darbinieks, zemessargs Nils Students.

Ar čaklo roku palīdzību sarūpētās malkas pietikšot vienai sezonai, bet karavīri ir gatavi šeit atgriezties vēlreiz, ja vien tiks aicināti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti