Dienas ziņas

Burdona festivāls Suitu zemē

Dienas ziņas

Veido jaunu stratēģiju Eiropas energoapgādes drošībai

ASV karakuģa jūrnieki apmeklē Bērnu slimnīcu

ASV karakuģa jūrnieki Bērnu slimnīcā palīdz iztīrīt noliktavas un tiekas ar bērniem

ASV karavīri svētdien kārtējo reizi ieradās Latvijā, lai apliecinātu ASV militāro spēku sadarbību ar mūsu valsti un dāvinātu kaut nelielu prieku Bērnu slimnīcas mazajiem pacientiem. Vairāki desmiti ASV karakuģa “Oscar Austin” jūrnieki šajās dienas uzturas Rīgā, un svētdien militāristiem bija iespēja uz neilgu laiku pamest kuģi, lai apmeklētu slimos bērnus un pastāstītu par savu darbu.   

Kuģa “Oscar Austin” jūrniekiem svētdien ir brīvdiena. Bet tā vietā, lai atpūstos, viņi brīvprātīgi piekrita atbraukt uz Bērnu slimnīcu un palīdzēt iztīrīt noliktavas. Vecās gultas, skapjus, krēslus slimnīcas vadība nolēma izmest, un, lai to visu iekrautu konteineros, jūrniekiem bija nepieciešamas  nepilnas divas stundas.

„Mūsu misija šeit Latvijā ir stiprināt labas attiecības ar sabiedrotajiem, taču jūrnieki arī uzskata, ka attiecībām starp mūsu valstīm jāsakās vispirms ar civiliedzīvotājiem. Talka un citi šāda veida sabiedriskie pasākumi ir tieši tam piemēroti. Tāpēc mēs esam šeit,” skaidro Žaklī Maksvela, ASV karakuģa “USS Oscar Austin” jaunākā leitnante.

Vairāki jūrnieki devās arī pie pacientiem, līdzi ņemot darba ekipējumu un video materiālus par dienestu uz kuģa. Militārā helikoptera pilots izrādīja ķiveri un citu ekipējumu, ar kuru viņš strādā ikdienā. Jaunie pacienti labprāt tos pielaiko. 

„Mēs esam piedalījušies „Baltops” militārajās mācības Baltijas jūras reģionā un tagad apmeklējam tās valstis, kuras ir mācījušās  kopā ar mums, arī Latviju. Tā ir lieliska iespēja iepazīt tas valstis, kuras ir mūsu sabiedrotās,” stāsta Otumna Batlera-Segera, ASV karakuģa “USS Oscar Austin” leitnante.

Jūrnieki ieradās Latvijā ar ASV karakuģi “USS Oscar Austin” un pavadīs šeit divas dienas. Tālāk viņi dosies uz Klaipēdu un arī Lietuvā kā brīvprātīgie piedalīsies sabiedriskajos darbos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti