Panorāma

Kā klājas Latvijas karavīriem Afganistānā? 2. daļa

Panorāma

Kā klājas latviešiem Afganistānā? 3. daļa

ASV diplomāte gandarīta par darbu Latvijā

ASV diplomāte: Man noteikti pietrūks Latvijas, jo esmu tajā iemīlējusies

„Man noteikti pietrūks Latvijas, jo esmu tajā iemīlējusies,” – ar šādiem vārdiem no Latvijas atvadās ASV diplomāte Eimija Storova, kura pēc divām nedēļām pametīs preses un kultūras atašeja pienākumu pildīšanu ASV vēstniecībā Latvijā un atgriezīsies Vašingtonā.

ASV ir pateicīga Latvijai par devumu globālo drošības jautājumu risināšanā, piedaloties starptautiskajās misijās - tā šodien Rīgā, atzīmējot ASV Neatkarības dienu, teica ASV vēstnieks Marks Pekala. Svinībās piedalījās vairāk nekā divi tūkstoši viesu, kuru vidū bija daudzi pašmāju politiķi, mūziķi, žurnālisti un nevalstiskā sektora pārstāvji.

Markam Pekalam šīs bija pirmās ASV Neatkarības dienas svinības Latvijā, bet Eimijai Storovai – pēdējā. Jau pēc divām nedēļām viņa atgriezīsies Vašingtonā.

Pēdējos trīs gadus Storova bija atbildīga par sadarbību ar presi un daudziem ar kultūru un cilvēktiesībām saistītiem projektiem. Eimija stāsta, ka bija priecīga, uzzinot par došanos misijā uz Latviju, jo par mūsu valsti ASV diplomātu vidū ir tikai labas atsauksmes.

“Atbraucot uz šejieni pirms trim gadiem, mani pārsteidza Latvijas skaistā daba. Es atceros, ka daudz staigāju gar kanāliem un baudīju skatus. Taču cilvēkos bija skumjas, jo tolaik vēl bija ekonomiskā krīze. Iedzīvotāji bija piesardzīgi,” atminās diplomāte, salīdzinot tos laikus ar šodienu. “Tagad situācija ir daudz labāka. Ekonomika atgūstas, Latvija ir ceļā uz eiro un var redzēt, ka šī valsts tagad ir ar skatu uz nākotni un vairāk atvērta pasaulei. Esmu priecīga redzēt šīs pozitīvās pārmaiņas.”

ASV vēstniecības sadarbību ar daudzām valsts un nevalstiskajām organizācijām Storova vērtē pozitīvi, izsakot gandarījumu par savas komandas darbu.

“Esmu ļoti gandarīta par savu komandu, ka divu gadu garumā kopā ar Latvijas kolēģiem esam strādājuši, lai reformētu likumu platformu, kas saistīta ar vardarbību ģimenē un sieviešu aizsardzību. Tāpat esmu gandarīta, ka bija iespēja soļot Baltijas praidā, un redzēt, cik daudz amerikāņu atbalsta seksuālo minoritāšu tiesības. Un protams, īpaši esmu priecīga, ka realizējām daudzus projektu reģionos, kur bija iespēja satikt un runāt ar vietējiem iedzīvotājiem,” paveikto vērtē Storova.

Turpmāk Storova strādās vienā no ASV ārvalstu dienesta departamentiem Vašingtonā, taču pirms atgriešanās ASV, diplomāte ar sajūsmu gaida Dziesmu un deju svētkus, kuros viņa vēl pagūs pabūt:

“Esmu tik priecīga, ka iešu uz Dziesmu un deju svētkiem! Redzēt to klātienē, piedalīties tajos būs vienreizēja pieredze manā dzīvē. Esmu pagodināta.”

Vērtējot Latvijas un ASV attiecības, Eimija Storova uzskata – tās joprojām attīstās un kļūst arvien labākas. Diplomāte īpaši izceļ ekonomiskos rādītājus, piebilstot, ka ASV investīcijas Latvijā stabili pieaug. Diplomāte sola, ka noteikti atbrauks uz Latviju kā tūriste un arī visiem saviem draugiem ieteiks apciemot mūsu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti