Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Gulbenes 2. vidusskolā uzlabo skolēnu drošību

ASV dāvina Latvijas robežsardzei jaunu aprīkojumu

ASV dāvina Latvijas robežsardzei jaunu aprīkojumu

Latvijas austrumu robeža ir valstij svarīgs stratēģisks punkts, kura stiprināšanā tiek ieguldīts arvien vairāk līdzekļu. Kārtējā sadarbības projektā Latvijas robežsardze no ASV saņēmusi modernas tehnikas dāvinājumu. Aprīkojums ziedots ASV Eksporta kontroles un robežu drošības palīdzības programmā.

Svinīgā ceremonijā ASV vēstnieces Latvijā vietniece Šerona Hadsone-Dīna pasniedza Valsts robežsardzei sarūpēto speciālo aprīkojumu, kas kopumā izmaksājis 100 000 dolāru.

“Es priecājos, ka varam ziedot Latvijas valsts robežsardzei tehniku gandrīz 100 000 dolāru vērtībā. Amerikas Savienotās Valstis ar šo nodod piecus trešās paaudzes nakts redzamības monokulārus, piecas termālās attēlošanas kameras un trīs kontrabandas kontroles komplektus,” latviski uzskaitīja Hadsone-Dīna.

Vēstnieces vietniece apgalvo, ka neskatoties uz uztraukumu, ko radījuši jaunievēlētā Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa izteikumi par sadarbības mazināšanos ar Baltijas reģionu, šobrīd valstu attiecībās nekas nemainīšoties. “Mūsu saistības ar NATO un Eiropu, kas, protams, ietver arī Latviju, vienu no mūsu NATO sabiedrotajām, paliek ļoti ciešas. Mēs esam pilnībā gatavi izpildīt mūsu aizsardzības pienākumus un strādāt kopā pret kopīgajiem draudiem vai pret jebkuru citu problēmu, kas var rasties. Tas ietver arī šāda veida pieredzes, tehnoloģiju un sadarbības apmaiņu,” pauda vēstnieces vietniece.

Robežsardzes īpašumā nonākušie tehnisko līdzekļu komplekti tiks izmantoti dažādu  robežsardzes nodaļu darbā.

Valsts robežsardzes galvenās pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītājs, ģenerālis Guntis Pujāts atklāj, ka tieši Latgalē tiek koncentrēti uz šo brīdi modernākā tehnika: “Pamata mūsu galvenais uzdevums ir sauszemes robeža Latvijai ar Krieviju un Latvijai ar Baltkrieviju. Tāpēc lielākais īpatsvars tehnisko līdzekļu un personāla resursu tiek koncentrēti uz Latvijas ārējās sauszemes robežas.''

''Pašreiz no ASV mēs esam saņēmuši trīs veida tehniskos līdzekļus. Pirmais - tas ir kontrabandas atklāšanas komplekts, kas ir paredzēts robežkontroles punktiem. Tas ir pamatā, lai atklātu dažādas slēptuves tehniskajos līdzekļos, automašīnās, kravas automašīnās, uz dzelzceļa,” stāsta Guntis Pujāts, norādot, ka jaunās ierīces ļaus efektīvāk atklāt slēptuves un novērst aizliegto preču, tai skaitā arī ieroču un narkotisko vielu, nokļūšanu Latvijā.

“Otrs komplekts ir paredzēts nakts redzamības ierīcei kopā ar termovizoru, tas tiks dots uz zaļo robežu, robežapsardzības nodaļām, lai tumšajā diennakts laikā atklātu iespējamos pārkāpējus, kas mēģina šķērsot Latvijas – Krievijas robežu. Un trešais ir nakts redzamības monokulārs un nakts redzamības ierīce, kas ir stiprināma pie bruņuķiveres priekš mūsu speciālajām vienībām, kuras veic bīstamu robežpārkāpēju un noziedznieku aizturēšanu,” izrāda Guntis Pujāts.

Viņš stāsta, ka

Valsts robežsardzei ar Amerikas Savienotājām Valstīm izveidojusies ilgstoša sadarbība ne tikai Latvijas robežsardzes tehniskās bāzes uzlabošanā, bet arī robežsargu apmācībās un pieredzes apmaiņā

: “Mēs ar ASV jau ilgstoši sadarbojamies radiācijas drošības jomā, mums ir nodots 51 komplekts, lai veicinātu radiācijas drošību, cīņu pret radioaktīvu materiālu izplatību. Šis aprīkojums ir izvietots lidostā, Ventspils, Liepājas ostās, dzelzceļa robežkontroles punktos uz Krievijas robežas.”

Guntis Pujāts atzīst, ka šāda veida atbalsts Latvijai ir ļoti būtisks, jo ir nepieciešams stiprināt robežapsardzības tehnisko bāzi:

''Robežsardze apgūst dažādu ārvalstu finansējumus, protams arī par valsts budžeta līdzekļiem tiek iegādāts tehniskais aprīkojums, bet

šis atbalsts robežsardzei un Latvijai kopumā ir ļoti būtisks, jo zinām, ka tehniskā kapacitāte šobrīd mums nav augstākajā līmenī un ir nepieciešams to attīstīt, lai stiprinātu ārējās robežas apsardzību.”

Kā norāda Guntis Pujāts, jaunais aprīkojums ļaus efektīvāk pārraudzīt valsts robežu, samazināt nelikumīgo robežšķērsotāju skaitu: “Stiprinot savas tehniskās ierīces, kaut kur, protams, tas strādā kā preventīvs efekts, bet runāt, ka uz Latvijas robežas vairs nebūs pārkāpēju, mēs nevaram, bet ar šiem tehniskiem līdzekļiem, ar pareizu attieksmi mēs varam maksimāli daudz notvert un nepieļaut viņu nonākšanu Latvijā.”

Projekts, kura vienā posmā robežsardzes īpašumā nonācis speciālais aprīkojums, vēl turpināšoties, un kopējais tajā pieejamais finansējums ir gandrīz 54 miljoni dolāru. Robežsardzes pārstāvji atklāj, ka, iesaistoties projektā, plānots iegādāties arī kvadriciklus, sniega motociklus un veikt personāla apmācību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti