Dienas ziņas

Latgales senioru festivāls Višķos

Dienas ziņas

Deviņu absolventu sekmes liedz skolai paplašināties

Atkal jāremontē Liepājas teātra jumts

Astoņus gadus pēc remonta atkal jālabo Liepājas teātra jumts

Astoņus gadus pēc Liepājas teātra ēkas remonta domei atkal nākas piešķirt finansējumu tās jumta labošanai. Lietus laikā vairākās teātra telpās tek ūdens, bojājot sienas un izrāžu kostīmus. Savulaik būvnieku dotais remonta garantijas termiņš jau beidzies, tāpēc tie vairs nav saucami pie atbildības. Jumta un mitruma bojāto sienu remontam no pilsētas budžeta piešķirti 48 tūkstoši eiro.

Liepājas teātra ēkas pēdējais remonts 2011. gadā tika veikts ar Eiropas Savienības atbalstītu projektā "Liepājas kultūras iestāžu energoefektivitātes palielināšana”. Kopējās būvniecības izmaksas, kas ietvēra arī jumta nomaiņu, bija aptuveni 778 tūkstoši latu, un, veidojoties projekta sadārdzinājumam, Liepājas pašvaldībai darbu gaitā bija jāņem kredīts.

Precizējot 17. jūnijā TV Kurzeme sižetā izskanējušo informāciju par Liepājas teātra jumta remontam piešķirtajiem 48 tūkstošiem eiro, SIA “Liepājas teātris” valdes locekle Eva Ciekurze informē, ka 2011. gadā teātra ēkas jumts netika pilnībā nomainīts, bet tā segumā veica tikai atsevišķu bojāto dakstiņu maiņu. Jumta remonts turpināts arī 2017. gadā, un šogad piešķirtā naudas summa varētu palīdzēt sakārtot pārējās apsekošanā konstatētās problemātiskās vietas. Ciekurze uzsver, ka tas joprojām ir remonts, nevis jumta nomaiņa, kas būtu jau pavisam citas izmaksas. 

Šogad samērā nesen remontētajā ēkā atkal jāiegulda nauda, jo tās jumts sācis tecēt.

“Kad līst lietus, šeit apakšā ir spaiņi. Tagad viens. Plūdi bijuši vairākkārt. Sieviešu grimētavā pa sienu nāk ūdenskritums,” pastāstīja Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins.

Pašlaik teātra jumts tekot četrās vietās. Lietus ūdens apskādējis ne tikai sienas un griestus, bet arī vairāku izrāžu kostīmus. Tērpiem nodarīto zaudējumu apjoms neesot aprēķināts, un Liepājas dome to arī negrasās kompensēt.

“Problēma jārisina pašam Laukšteinam. Ja zināja, ka jumts tek, varēja tērpus citās telpās ielikt,” norādīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (Latvijas Reģionu apvienība).

2011. gadā teātra ēku pēc SIA “Agroprojekts” un SIA “IK projekts” izstrādātā plāna remontēja firma “Būvnieks”, jumtu klājot ar Latvijā ražotiem dakstiņiem.

No minētajiem uzņēmumiem Liepājas dome nekādu atbildību neprasīs, jo savulaik līgumā atrunātais darbu garantijas termiņš jau beidzies. Tāpat nemēģinās noskaidrot, kurš vainojams jumta tecēšanā. “Jautājums par prestižu – tas ir svarīgi. Vai kāds, piemēram, ņems tādus dakstiņus. Ja nav prestiža, tad bizness var aiziet pa pieskari,” pauda Vilnītis.

Plānots, ka veiksmīga remontdarbu iepirkuma gadījumā teātra jumtu salabos jau šovasar.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt