Rīta Panorāma

Igaunijā atkal jānēsā sejas maskas sabiedriskās vietās

Rīta Panorāma

Armēnijā sakaujas parlamenta deputāti

Intervija ar R. Kalvānu - LIVA valdes priekšsēdētāju, Siguldas Valsts ģimnāzijas direktoru

Asociācijas vadītājs: Izteiktu «anomāliju» pedagogu trūkuma ziņā pandēmijas ietekmē šogad nav

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Izteiktu anomāliju jeb novirzes pedagogu trūkuma ziņā pandēmijas ietekmē šogad nav, un situācija ir līdzīga kā citos gados, lai gan dažos novados varētu būt daži pedagogi, kuri varētu pamest darbu noraidošās attieksmes dēļ jautājumā par vakcināciju pret Covid-19. Tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidents un Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns.

Viņš norādīja, ka nupat šī jautājuma dēļ notikusi asociācijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, kā arī kustības "Iespējamā misija" pārstāvju tikšanās, kur secināts, ka situācija ar pedagogu trūkumu un pedagogu iekšējo cirkulāciju ir līdzīga kā katru gadu.

Viņš norādīja, ka ierasti trūkums ir dabaszinātnēs, tāpat milzīga problēma ir latviešu valodas pedagogs mazākumtautības programmās.

"Ja Rīgas skolas direktors zaudē šādu pedagogu, tad tur ir lielas problēmas," skaidroja Kalvāns.

Runājot par vakcinācijas aptveri skolu pedagogu vidū, Kalvāns teica, ka precīzas un visaptverošas statistikas valsts līmenī īsti nav, tomēr norādīja, ka viņa vadītajā iestādē ir palikušas "dažas astes", proti, potes pret Covid-19 nav vienam pedagogam no interešu izglītības jeb pulciņu jomas, kā arī vienam no klašu kolektīvu bloka. Viņš gan sacīja, ka sarunas un darbs aizvien notiek.

Savukārt apjomīgā testēšana, kas uzsākta, jo valdība iecerējusi, ka tādā veidā mācības šogad varēs notikt klātienē, ar laiku varētu "aiziet" raiti. Lielākos izaicinājumus Kalvāns paredzēja laboratorijām, taču, runājot par skolām, prognozēja, ka sistēma dažu nedēļu laikā iestrādāsies.

Pēc sarunām ar citu skolu direktoriem Kalvāns arī zināja stāstīt, ka pagaidām notiek koncentrēšanās uz simtprocentīgām mācībām klātienē, taču tiek paturēts prātā arī hibrīdmodelis, proti, vajadzības gadījumā vienas klases ietvaros stundas var tikt nodrošinātas arī attālināti visiem vai dažiem skolēniem.

KONTEKSTS:

Šonedēļ pirmo reizi notiek vēl nebijuša mēroga testēšana Latvijas skolās. Kopumā četras laboratorijas analizēs 200 000 cilvēku nodoto siekalu paraugu, un plānots, ka šāda testēšana mācību iestādēs gaidāma reizi nedēļā.

Tas notiek, jo valdība iecerējusi, ka šogad mācības varēs notikt klātienē, tomēr pret Covid-19 nevakcinētajiem vai vīrusu neizslimojušajiem pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības pedagogiem būs ik nedēļu jāveic valsts apmaksāti Covid-19 siekalu testi.

Tāpat testēs skolu audzēkņus, kuri nebūs potējušies vai izslimojuši vīrusu. Testu rezultāti derēs mācībām klātienē un pulciņiem, bet ne izklaides pasākumu apmeklēšanai. Audzēkņi un izglītības iestāžu darbinieki ar Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu klasēs varēs darboties bez maskas, bet koplietošanas telpās maskas būs jāvelk visiem, sākot no 7 gadu vecuma.

Savukārt augstskolās klātienē varēs strādāt un mācīties tikai ar Covid-19 sertifikātu, taču pārejas periodā varēs uzrādīt par saviem līdzekļiem pēdējo 48 stundu laikā veiktu Covid-19 testu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti