Vēstīts, ka Finanšu ministrija nākamā gada valsts budžeta kontekstā vēlas attiecināt sociālo nodokli uz saņemtajām autoratlīdzībām.
Rožukalne atzina, ka Žurnālistu asociācijā viedoklis par sociālo aizsardzību ir dažāds. Daļa biedru piekrīt žurnālistu viedoklim, kurā ir aizstāvēta ideja par to, ka arī no autoratlīdzībām ir maksājams sociālais nodoklis, daļa pārstāv mediju īpašnieku viedokli, kurā teikts, ka iespējamās izmaiņas kaitēs biznesam.
Viņa pati norādīja, ka aizstāv žurnālistu viedokli. „Darba tiesiskās attiecības tiek aizvietotas ar autoratlīdzību,” sacīja Rožukalne. Nereti žurnālisti strādā par autoratlīdzību, kaut gan uz darbu nāk katru dienu, parakstās par darba drošību un veic citas formalitātes, kas liecina par pastāvīga pilna slodzes darbinieka statusu. Viņa bija atturīga pret mediju īpašnieku attieksmi. „Izdevēji zīmē šausminošu biznesa datu pamatotu ainu. Bet žurnālisti jau šodien dzīvo ļoti nenormālos apstākļos,” pauž Rožukalne.
Piemēram, kāda žurnāliste – jaunā māmiņa – Rožukalnei esot atzinusi, ka baidās par to, kāda būs viņas „māmiņas alga”, savukārt citas žurnālistes neapliekamais minimums par trim bērniem esot lielāks nekā viņas alga. „Tu esi diezgan nevienlīdzīgā situācijā – tu aizej uz kādu darba vietu un tur saka – mums ir tāda sistēma! Bet nav citu darba piedāvājumu!” viņa stāsta, gan atzīstot, ka žurnālisti meklē citus darbus. „Ir diezgan liekulīgi, ka žurnālistiem ir jācīnās par citu tiesībām, kamēr viņu tiesības ir vēl sliktākā stāvoklī,” uzsvēra Rožukalne, sakot, ka žurnālistiem nav jāupurē sava sociālā aizsardzība mediju uzņēmumu labā.
Viņa akcentēja, ka visi žurnālisti zina par mediju finansiālo stāvokli, tomēr krīze ir noslēgusies, tāpēc arī žurnālistu sociālā aizsardzība ir jāuzlabo.