Rīta Panorāma

Zinātnieks: Iespējas strādāt Latvijā ir

Rīta Panorāma

Ar filmu «Trillium» 13. novembrī atklās Latvijas kods filmu ciklu

Izveidojusies situācija ir jāuztver kā nopietns sabiedrības veselības apdraudējums.

Asociācija: Situācija NMPD ir esošās valdības atbildība

Situācija Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) ir Māra Kučinska (Zaļo un Zemnieku savienība) vadītās valdības atbildība un dienesta darbinieki pieprasa algu kāpumu jau ar šī gada 1. decembri, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Latvijas Neatliekamās medicīnas speciālistu asociācijas prezidents Rafaels Ciekurs.

Viņš uzsvēra, ka ideja par to mediķu loka paplašināšanu, kas varētu strādāt dienestā, nav atbalstāma, jo ir pretrunā Ārstniecības likumam un tāpat visi ārsti, kas šādu vēlmi ir izteikuši, jau ir nonākuši NMPD. "Tas situāciju īsti neatrisinās. Primāri dienestā ir jāceļ darba algas, kā arī jāspēj ieinteresēt aizgājušos atgriezties uz NMPD. Mēs uzskatām, ka [premjeram Mārim] Kučinskim ir jāsasauc krīzes vadības padome, jāpieņem adekvāti lēmumi," teica Ciekurs.

Asociācija uzskata, ka NMPD darbinieku algas jāceļ jau ar 1. decembri. "Tā ir mūsu prasība esošajai valdībai. Viņi ir atbildīgi par izveidojušos situāciju, jo bija par to informēti," uzsvēra Ciekurs.

KONTEKSTS:

9. novembrī NMPD izsludinājis ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā. Tas saistīts ar to, ka dažu dienu laikā atlūgumus uzrakstīja 15 darbinieki. Mediķi brīvdienās lūdza sasaukt krīzes vadības padomi. To premjers nolēma nesasaukt, vien pieprasīja veselības ministres paskaidrojumus.

Ārkārtas situācija nozīmējot to, ka dienests varētu atteikt izsaukumus, kas neapdraud cilvēka dzīvību un veselību. Tādi izsaukumi varētu būt sīkas traumas, paaugstinātas temperatūras gadījumi, nedaudz paaugstināts asinsspiediens.

NMPD lēš, ka atalgojuma palielināšanai no nākamā gada būs vajadzīgi apmēram astoņi miljoni eiro gadā un vēl četri miljoni – virsstundu apmaksai.

Situācijas uzlabošanai NMPD, kura Rīgas reģionālajā centrā izsludināta ārkārtas medicīniskā situācija darbinieku aizpūšanas dēļ, varētu paplašināt ārstniecības personu loku ar diplomētiem ārstiem, kuri var vadīt NMPD brigādes. Latvijas Neatliekamās medicīnas speciālistu asociācijā ideju kritizē bažās par to, ka mazināsies pakalpojuma kvalitāte.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti