Asociācija: Lielās pilsētas svētku uguņošanu nerīkos

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un energokrīzi, lielās pilsētas svētku salūtus gada nogalē nerīkos, aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) izpilddirektors Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Viņš norādīja, ka neformālās sarunās, apmainoties ar pieredzi, lielo pašvaldību vadītāji ir panākuši kopīgu izpratni, ka no svētku salūtu rīkošanas atturēsies, taču aizliegts tas neesot.

"Latvijā daļai sabiedrības salūti raisa prieku, taču, ņemot vērā, ka šogad Latvijā ir ieradušies bēgļi no kara plosītās Ukrainas, kuriem katrs lieks troksnis rada trauksmi par dzimtenē piedzīvoto, mēs esam vienojušies salūtus nerīkot," sacīja Valainis.

Viņš piebilda, ka pašvaldībām ir jāņem vērā arī energokrīze un pašvaldībās ieviestie taupības pasākumi, tādēļ salūtam atvēlētie līdzekļi jātaupa, lai varētu sniegt palīdzību iedzīvotājiem.

Zināms, ka ne Zemgales pilsētās, ne Rīgā šogad nav plānots svētku salūts 18. novembrī.

Rīgā šogad nenotiks gaismas festivāls "Staro Rīga".

Rīgas centrā un apkaimēs svētku noskaņu papildinās dzīvās uguns noformējums. 18. novembrī tas būs apskatāms Bastejkalnā, pilsētas kanālā un tā tiltos, Doma laukumā, pie VEF Kultūras pils, Arkādijas parkā un Latgales dārzā, kā arī pie kultūras pils "Ziemeļblāzma".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti