Rīta intervija

Intervija ar Rīgas domes deputātu Mārtiņu Bondaru

Rīta intervija

Zvērināta advokāte Kristīne Lemantoviča par bērnu adopciju uz ārzemēm

LIKTA prezidente Signe Bāliņa par e-pakalpojumu ieviešanu

Asociācija: IT izmantošana valsts un pašvaldību iestādēs ar katru gadu pieaug

Informācijas tehnoloģiju (IT) izmantošanas līmenis valsts un pašvaldības iestādēs ar katru gadu pieaug. Tāpat Latvijā palielinās valsts un pašvaldību sniegto e-pakalpojumu izmantošana. To intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Rīgā otrdien, 28. novembrī, tiks prezentēti "Latvijas e-indeksa" 2017.gada rezultāti, kā arī notiks labāko pašvaldību un valsts iestāžu apbalvošana. Latvijas valsts iestāžu e-indekss analizē iestāžu e-pārvaldes iespēju pielietošanu un efektivitāti iestāžu iekšējā darba organizācijā un starpiestāžu procesos, kā arī sniegto e-pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem.

Bāliņa norādīja, šis ir jau trešais gads, kad tiek rēķināts un publicēts "Latvijas e-indekss". Analizējot šos datus, secināms, ka ar katru gadu tehnoloģiju uzmantošanas līmenis valsts un arī pašvaldību iestādēs pieaug un uzlabojas. "Un tā ir tāda pozitīva tendence it sevišķi pašvaldību vidū," teica Bāliņa.

Pēc viņas teiktā, vēl novērots, ka arvien vairāk tiek izmantoti e-pakalpojumi. Tāpat arvien vairāk dokumentu aprite valsts pārvaldē un pašvaldību iestādēs notiek elektroniskā formā.

"Tas, es domāju, ir ļoti labs signāls. Burtiski pirms pāris dienām tika publicēts e-pārvaldes Eiropas ziņojums, kur Latvija pirmo reizi pakāpusies uz astoto vietu. Starp 28 Eiropas Savienības valstīm mēs esam astotajā pozīcijā. Tas ir ļoti labs rādītājs," vērtēja LIKTA vadītāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti