Pusdiena

Čehijā sākusies prezidenta vēlēšanu otrā kārta

Pusdiena

Pusdiena 26.01.2018

Latvijas Žurnālistu asociācija aicina "Ludzas Zemi" ievērot žurnālistikas standartus

Asociācija aicina «Ludzas Zemi» ievērot žurnālistikas standartus; laikraksts šokēts par paziņojumu

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicina laikrakstu „Ludzas Zeme” ievērot žurnālistikas profesionālos standartus, norāda asociācijas vadītāja Rita Ruduša.

Kā pagājušajā nedēļā ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums „De facto”, „Ludzas Zeme” rakstos par kontrabandu paļāvusies uz vienu avotu – notiesāto kontrabandistu Raiti Kononovu. „Ludzas Zemes” galvenā redaktore Laima Linuža tikmēr par asociācijas nostāju ir šokēta.

Linuža par laikraksta žurnālistes Anitas Daukštes mājas nodegšanu medijiem ziņoja 11. janvārī. Linuža ugunsgrēku saistīja ar laikraksta publikācijām par kontrabandu, un Valsts policija uzsāka lietas izmeklēšanu. Pagājušajā nedēļā Latvijas Televīzijas raidījumā „De facto” bija sižets par „Ludzas Zemi”, kurā gan tika uzsvērts, ka laikraksta publikācijas neatbilst žurnālistikas standartiem. Situāciju apspriedusi Latvijas Žurnālistu asociācija. Tā lēmusi aicināt „Ludzas Zemi” ievērot profesionālos standartus.

"Mūsuprāt, tur pietrūkst tieši atbildīgas žurnālistikas pazīmju," norāda Ruduša.

"Mēs gribam aicināt "Ludzas Zemes" redakciju tomēr ieviest redakcionālās vadlīnijas, kas atbilst vispārpieņemtiem profesionāliem standartiem atbildīgā žurnālistikā," sacīja Žurnālistu asociācijas vadītāja.

Ruduša norāda, ka laikrakstā trūkstot gan viedokļu daudzveidības, gan faktu pārbaužu.

Arī paziņojumā presei žurnālistu asociācija uzsver, ka "Ludzas Zemes" publikācijas neatbilst labas žurnālistikas standartiem. "Sabiedrības uzmanību piesaistījušajās laikraksta “Ludzas Zeme” publikācijās LŽA saskata vairāku žurnālistikas profesionālo pamatprincipu pārkāpumus – laikraksts nav gādājis par viedokļu daudzveidību, nav nodalījis ziņas no komentāriem un nav pildījis pienākumu pārbaudīt avotu sniegto informāciju. Laikraksts ir arī piedāvājis finansiālu atlīdzību par informācijas sniegšanu, kas ir kvalitatīvā žurnālistikā nepieņemama prakse. Šādi pārkāpumi deldē sabiedrības uzticību neatkarīgai žurnālistikai un īpaši kaitē reģionālo mediju autoritātei," rakstīts paziņojumā.

Tikmēr Linuža par Rudušas teikto ir pārsteigta. "Es esmu šokā tāpēc, ka vakar man bija saruna ar Rudušas kundzi. Viņa man apgalvoja, ka asociācija nekādus paziņojumus, neiedziļinoties lietas būtībā, nepieņems. Es biju gatava atbildēt uz visiem jautājumiem. Apliecināju, ka mēs vienmēr uzklausām otru pusi," uzsver Linuža.

Viņa arī kritizē laikraksta atspoguļojumu raidījumā „De facto”, kurā „Ludzas Zeme” esot parādīta kā „kaut kāds neētisks veidojums”, lai gan Linuža uzskata, ka laikraksts aizstāvot valsts intereses. "Mēs cīnāmies ar kontrabandu un ar mafiju, un mūs dedzina. Sadzirdiet to. Šobrīd nolaisties līdz tādam līmenim, lai kolēģi mestos virsū kolēģiem… Ko es varu teikt... Izsaku līdzjūtību, pirmkārt, jau pati sev un „Ludzas Zemei”," saka Linuža.

Laikraksta galvenā redaktore vēlreiz uzsver, ka žurnālistes Anitas Daukštes māja nodegusi tieši publikāciju dēļ. Linuža stāsta, ka Valsts policija neoficiāli apstiprinājusi ļaunprātīgas dedzināšanas pazīmes un ieteikusi „Ludzas Zemes” žurnālistiem rūpēties par savu drošību.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova gan Latvijas Radio norāda, ka šobrīd policija saistībā ar ugunsgrēku vēl gaida ekspertīžu rezultātus, taču pagaidām ļaunprātīgas dedzināšanas pazīmju neesot. Tomēr lietas izmeklēšanas laikā arī šo versiju izslēgt nevarot.

Pēc Latvijas Žurnālistu asociācijas paziņojuma savu paziņojumu izplatījusi arī Ludzas zeme. Tajā rakstīts, ka avīze dod „iespēju izteikties pretējai pusei un tikai nestandarta trauksmes situācijās, kādu šobrīd tagad piedzīvo „Ludzas Zeme”, ir iespējama atkāpšanās no standartiem pašaizsardzības nolūkos”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti