Asinsdonoru centrs lūdz O rēzus negatīvo asinsgrupu donoru palīdzību

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) lūdz donoru atsaucību,  lai nodrošinātu  nepieciešamo asins krājumu un slimnīcu pieprasījumu pēc asins komponentiem. Šobrīd īpaši tiek gaidīti O rēzus negatīvo asins grupu donori. Tāpat  asins krājumā vajadzīgs O, A rēzus pozitīvo un A rēzus negatīvo asinsgrupu papildinājums, informēja VADC.

Centrā atzīmēja, ka koronavīruss nav apturējis nelaimes gadījumus un citas smagas saslimšanas. Medicīnas iestādes turpina savu darbu, ik dienas sniedzot neatliekamo palīdzību visiem pacientiem, kuriem tas nepieciešams. Arī šobrīd slimnīcās atrodas vairāki pacienti, kuriem nepieciešama asins pārliešana. Lai glābtu šo pacientu dzīvības, arī šajā sarežģītāja periodā nepieciešams donoru atbalsts.

Asinis iespējams ziedot VADC telpās Sēlpils ielā 9, Donoru pieņemšanas vietā Merķeļa ielā 11, asins sagatavošanas nodaļās visā Latvijā, kā arī specializētā autobusa izbraukumos, kas trešdien, 8. aprīlī, atradīsies pie tirdzniecības parka "Alfa", Brīvības gatve 372, no plkst. 10 līdz plkst. 14.00, bet ceturtdien, 9. aprīlī, pie tirdzniecības parka "Akropole Rīga", Maskavas iela 257, no plkst. 11 līdz plkst. 15. Svētku brīvdienās 10. aprīlī un 13. aprīlī asins nodošanas vietas nestrādās.

Ziedot asinis ir aicināti tikai tie cilvēki, kuri ir pilnīgi pārliecināti par savu veselības stāvokli, pēdējo 14 dienu laikā nav bijuši ārpus Latvijas teritorijas, izņemot tās valstis, kurās noteikts vēl ilgāks aizliegums, un nav bijuši saskarsmē ar cilvēkiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar Covid-19, kā arī personai nav novērotas akūtas elpošanas ceļu infekcijas pazīmes. Pirms ierašanās kādā no ziedošanas vietām VADC lūdz iepazīties ar aktuālo informāciju donoriem VADC mājaslapā "www.donors.lv".

Visās donoru pieņemšanas vietās tiek ievēroti pastiprināti piesardzības pasākumi, lai garantētu drošu vidi. VADC prioritāte ikdienā un it īpaši šajā periodā ir rūpēties gan par VADC personāla, gan donoru drošību, kā arī nodrošināt drošus asins komponentus slimnīcām.

Jaunākā informācija par asins ziedošanu un izbraukumiem: "www.donors.lv" un sociālo tīklu kontos. VADC bezmaksas uzziņu tālrunis: 8000 0003.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti