Rīta Panorāma

ES un ASV aicina mazināt spriedzi starp Serbiju un Kosovu

Rīta Panorāma

ASV pieprasīs negatīvus Covid testus ieceļotājiem no ĶTR

Iespēja ziedot asinis pirms svētkiem

Asinsdonoru centrā šogad audzis jaunu donoru skaits; plāno ziedošanas punktu «Saktā»

Šogad Valsts asinsdonoru centram izdevies piesaistīt vairāk jaunu donoru. Nākamgad centrs plāno atklāt jaunu asins ziedošanas punktu Rīgā, kādreizējā veikala "Sakta" ēkā, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Valsts asinsdonoru centra direktore Egita Pole.

Asinsdonori šogad bijuši atsaucīgi, un donāciju skaits šogad sasniegs pērnā gada apjomu. Turklāt, visticamāk, ir pieaudzis jaunu donoru skaits, ko Pole vērtē kā būtisku.

Viņa pastāstīja, ka centra rīkotās akcijas devušas rezultātus. Asinsdonoru centrs īpaši centās uzrunāt jauniešus, piemēram, pašlaik tiek rīkota akcija "Asinsdraugu kauss", uz sacensību izaicinot augstskolu studentus un pārstāvjus.

Valsts asinsdonoru centrs norāda uz pašlaik būtiski sarukušiem asins krājumiem. To ietekmēja elpceļu slimību izplatība, kas atspoguļojas arī donoru veselībā. Vienlaikus audzis pieprasījumus pēc asinīs krājumiem.

Tāpēc arī gada pēdējās dienās aicina ziedot asinis.

Pole aicināja donorus nākt uz centra pastāvīgajām ziedošanas vietām Rīgā – Gaiļezera slimnīcā, Merķeļa ielā un Sēlpils ielā. Viņa arī atklāja, ka nākamgad plānots atvērt jaunu asins ziedošanas vietu kādreizējā veikala "Sakta" ēkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti