Panorāma

Bērnu vasaras nometnes šogad notiks!

Panorāma

Koalīcijā lemj par LTV aprīkojumu

Asinās zobus cīņai ar viltus ziņām

Asinās zobus cīņai ar viltus ziņām

Pašlaik Latvijas likumos nav paredzēti pietiekami iedarbīgi instrumenti, lai pasargātu mūsu informatīvo telpu no viltus ziņām un dezinformācijas kampaņām. Ar šādu pārliecību partija "KPV LV" piedāvājusi grozīt plašsaziņas līdzekļu darbību regulējošos normatīvos aktus.

Pirmdien, 1. jūnijā, valdību veidojošo partiju sadarbības sanāksmē izskatītie grozījumi paredz iespēju piespiedu kārtā izbeigt tādu masu mediju darbību, kas izplata nepatiesu, maldinošu vai sagrozītu informāciju. Bieži ar to nodarbojas ārvalstīs reģistrēti elektroniskie mediji, tādēļ Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei paredzēts dot iespēju anulēt apraides vai retranslācijas atļaujas šādiem plašsaziņas līdzekļiem.

"Par dezinformāciju vienmēr jautājums ir kriminalizācija. Kā interpretēt, kas ir nepatiesas ziņas, kas ir viltus ziņas, un kā interpretēt, ko mēs domājam, kā vērtēt ziņu saturu. Tur nav viennozīmīgas attieksmes," sacīja Saeimas deputāts Atis Zakatistovs ("KPV LV").

Par "KPV LV" piedāvātajiem likumu grozījumiem viltus ziņu apkarošanai diskusijas pagaidām tiks turpinātas Saeimas frakcijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti