Ašeradens: Rimšēviča lieta un situācija banku nozarē kaitē Latvijas reputācijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pašreizējā situācija Latvijas banku nozarē un Latvijas Bankas (LB) prezidenta Ilmāra Rimšēviča aizturēšana rada nopietnus riskus Latvijas reputācijai, tā Latvijas Radio Ziņu dienestam svētdienas rītā sacīja ekonomikas ministrs un partijas “Vienotība”  valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Tiesībsargājošās iestādes dara savu darbu, un vairāk informācijas, kā pieejama publiskajā telpā no medijiem, ekonomikas ministram nav. 

Ašeradens norādīja - ja lietā izvirzītās apsūdzības pret Ilmāru Rimšēviču ir  tik smagas, tad LB prezidentam šobrīd jādomā par sevis atstādināšanu no amata, jo tas būtu labākais risinājums.  Turklāt, kā norādīja Ašeradens, ja LB prezidents šobrīd nevar veikt savus pienākumus, ir jāpārliecinās par pašas Latvijas centrālās bankas funkcionēšanu un to, vai tās darbībā nav problēmu.

Pēc ekonomikas ministra sacītā, atstādināt Latvijas Bankas prezidentu nemaz neesot tik vienkārši pēc Latvijas likumdošanas. Tas esot iespējams tikai pēc notiesājoša sprieduma saņemšanas. 

Ministrs uzsvēra, ka Latvija nav vientuļa sala. Turklāt Rimšēvičs piedalās un ir viens no lēmējiem Eiropas Centrālajā bankā, kas atbildīga par visas eirozonas finanšu situāciju. Kā tas atsauksies uz eirozonu un kādas starptautiskas sekas var radīt pašreizējā situācija, Ašeradens nevarēja komentēt, tikai uzsvēra, ka par labu valsts starptautiskajai reputācijai šī situācija nenāk

Ašeradens: Rimšēviča liecību sniegšana KNAB nenāk par labu valsts reputācijai
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Ašeradens gan atzina, ka nezina, vai naktī situācija nav atrisinājusies kā citādāk. 

Lai vienotos par pozīciju un tālāko komunikācijas plānu, Ašeradens ar Latvijas valdības vadītāju Māri Kučinski vienojušies pirmdien sasaukt valdības sēdi, lai spriestu par notikušo. Taujāts, kāpēc valdības ārkārtas sēdi viņi nav sasaukuši nekavējoties, ministrs norādīja, ka būtu arī tikai pareizi dot laiku tiesībsargājošajām iestādēm turpināt savu darbu, un tad pirmdien būšot optimāls laiks, lai politiķi varētu lemt par savu pozīciju. 

Savkārt, lai nodrošinātu parlamentāro uzraudzību par notikušo, pirmdien ir sasaukta ārkārtas Saeimas Nacionālās drošības komisijas sēde, informēja komisijas vadītāja Inese Lībiņa-Egnere ("Vienotība"). 

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs no aptuveni pulksten 18 sestdienas vakarā astoņas stundas atradās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), bet nakts vidū plkst. 1.25 Rimšēvičs aizvests kopā ar advokātu turpināt procesuālās darbības.

 


Iepriekš Rimšēviča darba un dzīvesvietā piektdien veiktas kratīšanas – lai gan pats Rimšēvičs ceturtdien un piektdien atradās ārpus Latvijas.
 

LTV Ziņu dienesta rīcībā esošā informācija arī liecina, ka aizturēts celtniecības un ātro kredītu jomā zināmais uzņēmējs Māris Martinsons. LTV iegūtā informācija liecina, ka uzņēmējs aizturēts par kukuļņemšanu organizētā grupā.

Jāpiebilst, ka saistībā ar iespējamu kukuļošanu finanšu sektorā pēdējā laikā parādījusies informācija par divām komercbankām. Proti, KNAB sācis pārbaudi par bijušā maksātnespējas administratora Māra Sprūda un kādas finanšu sektora augstas amatpersonas iespējamām darbībām kukuļu izspiešanā no "Norvik bankas" lielākā akcionāra.

Bet jau iepriekš KNAB sācis arī resorisko pārbaudi saistībā ar ASV Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla paziņojumā norādīto, ka Latvijā trešās lielākās bankas ''ABLV Bank'' vadība izmantojusi kukuļošanu, lai ietekmētu Latvijas amatpersonas, tādā veidā mazinot draudus savam biznesam.

Tiesa gan, sabiedriskajiem medijiem nav izdevies iegūt kādu apstiprinājumu, ka no minētajām lietām kāda būtu saistīta ar KNAB veikto kratīšanu Latvijas Bankas prezidenta darba vietā un privātīpašumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti