Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Maza atsaucība rezerves karavīru mācībām

Ārzemju latviešu bērni viesojas Balvu novadā

Ārzemju latviešu bērni iepazīst latgaliešu tradīcijas

Arī šogad Latvijā viesojās latviešu ģimeņu bērni no Amerikas, Kanādas un Austrālijas. Viņi šogad devās arī uz Latgali un kopā ar vietējiem vienaudžiem ekskursijā pa Balvu novadu iepazina interesantākos tūrisma objektus, kā arī papildināja savas latviešu valodas zināšanas.

Kārtējā ārzemju latviešu grupa Rīgā ieradās pirms nedēļas. Jaunieši tostarp devās uz Latgali - Balvu novadu, kur kopā ar Tilžas vidusskolas skolēniem apmeklēja zirgu sētu un retro moto klubu, kā arī iepazina latgaliešu tradīcijas un stiprināja latviešu valodu.

Ārzemju latviešu ģimeņu bērnu braucienam ir vairāki mērķi, daži no tiem –  iepazīt Latviju, uzlabot savas latviešu valodas zināšanas un satikties ar vietējiem vienaudžiem, stāstīja projekta "Sveika, Latvija!" koordinatore Anita Ozola.

Lai arī daudzi ārzemju latviešu bērni un jaunieši Latvijā bijuši vairākkārt, Tilžā viņi viesojās pirmo reizi un ir gandarīti, ka vecāku stāstītais tagad pārvērties realitātē. Dienas gaitā gan manītas arī pāris atšķirības.

"Es labprāt arī komunicēju ar jauniem cilvēkiem, iegūstu jaunus draugus. (..)

Amerikāņu latvieši ir daudz, daudz atvērtāki. Un nav tik noslēgti. Un tomēr mēs esam nedaudz kautrīgāki," atzina Tilžas vidusskolas 9. klases absolvente Laura Šapale.

Braucienā "Sveika, Latvija!" šoreiz piedalās 23 skolēni, kas ir vecumā no 13 līdz 15 gadiem un kuri ASV, Kanādā un Austrālijā mācās latviešu skolās. Ārzemju latviešu bērnus ekskursijā pavadīja pieci viņu audzinātāji. Jaunieši un pedagogi novērtēja ikkatru iespēju runāt latviski.

"Mana pirmā valoda bija latviešu valoda. Un vecāki runāja ar mani, kad es biju maza. Es tikai skolā sāku runāt angliski," atzina brauciena dalībniece Kristīne Sūrīte no Vašingtonas apkaimes.

Projekta "Sveika, Latvija!" koordinatore norādīja, ka bērni nāk gan no tādām ģimenēm, kur abi vecāki ir latvieši, gan arī tādām, kur viens no vecākiem ir latvietis.

Brauciena "Sveika Latvija!" dalībnieki Latvijā būs vēl vienu nedēļu un dosies arī uz citiem Latvijas novadiem,

tai skaitā uz Aizputes novada Māteru Jura Kazdangas pamatskolu, kur izzinās Kurzemes kultūras daudzveidību.

Savukārt 22. augustā kopā ar Tilžas un Kazdangas skolēniem gaidāma sadraudzības tikšanās Latvijas Nacionālās bibliotēkā un vizīte pie Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti