Arvien vairāk gada ienākumu deklarāciju iesniedz elektroniski

Pieaudzis cilvēku skaits, kuri izvēlas gada ienākuma deklarācijas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) sniegt, izmantojot Elektronisko deklarēšanās sistēmu (EDS). Cilvēki arī sapratuši, ka deklarācijas un čekus, par kuriem pienākas nodokļu atmaksa, var iesniegt trīs gadu periodā visa gada garumā.

Valsts ieņēmumu dienesta pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa Latvijas Radio pastāstīja, ka cilvēki vairs nemēģina masveidā deklarācijas iesniegt martā, kad dienests sāk tās pieņemt. VID ir saņēmusi 798 844 gada ienākuma deklarācijas un 79,3% no tām iesniegtas elektroniski.

Valsts ieņēmumu dienesta pārstāve Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa par ieņēmumu deklarāciju elektronisku iesniegšanuZane Mače

  Tādējādi cilvēki klientu apkalpošanas centros nedrūzmējas un vairāk izvēlas deklarācijas iesniegt no mājām vai kādas citas sev ērtas vietas, kur ir pieejams dators, paskaidroja Augstkalne-Jaunbērziņa.

  No valsts budžeta atmaksātā summa arī ir iespaidīga - līdz 21.jūlijam jau bija atmaksāti 82 322 216 eiro.

  1 komentārs
  Марат Лебедев
  Es jau labprāt ietu birojā un sniegtu deklarāciju uz papīra - bet manu vietējo VID biroju slēdza, un VID galveno ēku es neizpētīju. Un arī pēdējoreiz, kad sniedzu deklarāciju papīra veidā, man VID darbiniece to tā sačakarēja tā, ka man pierēķināja par 800 Ls vairāk nodokli. Beigās izrādījās, ka tas variants, ko rakstīju pats, bez viņas labojumiem, bija tas pareizais.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti