Ārvalstu un Latvijas pensionāriem atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā piešķirs pēc vienotiem kritērijiem

Ārvalstu pensionāri turpmāk braukšanas atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā saņems pēc tādiem pašiem nosacījumiem kā Latvijas pensionāri, paredz trešdien, 15. jūlijā, Rīgas domes pagaidu administrācijas pieņemtais lēmums.

Ņemot vērā atkārtotas tiesībsarga rekomendācijas, Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija trešdien atbalstīja grozījumus domes saistošajos noteikumos, precizējot pasažieru kategorijas, kuras ir tiesīgas saņemt braukšanas maksas atvieglojumus pilsētas sabiedriskajā transportā.

Lai nodrošinātu vienotu kritēriju izvērtējumu braukšanas maksas atvieglojuma piešķiršanai un tiktu ievērots vienlīdzības princips, turpmāk ārvalstu  pensionāri, kuri deklarējuši savu dzīvesvietu Rīgas administratīvajā teritorijā, varēs saņemt braukšanas maksas atvieglojumus tikai tad, kad sasniegs Latvijā noteikto vecumu, kas dod tiesības pieprasīt vecuma pensiju, un būs ieguvuši pensionāra statusu.

Noteikts, ka personas, kuras dzimušas pēc 1956. gada oktobra, drīkstēs izmantot iepriekš saņemto braukšanas maksas atvieglojumu ne ilgāk kā 180 dienas no šo grozījuma stāšanās spēkā.

Lai sniegtu atbalstu mazāk aizsargātām iedzīvotāju kategorijām, grozījumi noteikumos arī paredz, ka turpmāk Rīgas administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušās personas, kuras ir sasniegušas pensijas vecumu un kuras nav nodarbinātas, bet kurām nav pietiekama apdrošināšanas stāža, lai saņemtu vecuma pensiju, un kurām piešķirts Latvijas Republikas valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts vecuma gadījumā, varēs saņemt braukšanas maksas atvieglojumu 100% apmērā no biļetes cenas.

Grozījumi saistošajos noteikumos veikti, pamatojoties uz tiesībsarga pagājušā gada septembrī sniegto atzinumu, kurā līdz 2020. gada 1. janvārim rekomendēts veikt grozījumus minētajos saistošajos noteikumos, novēršot konstatētos vienlīdzības principa pārkāpumus.

KONTEKSTS:

Par to, ka bezmaksas sabiedrisko transportu Rīgā Krievijas pensionāri var izmantot krietni agrākā vecumā nekā Latvijas pilsoņi, 2018. gada sākumā ziņoja TV3 raidījums „Nekā personīga”. Šāda situācija radusies, jo Latvijā pensijas vecums ir par astoņiem gadiem augstāks nekā Krievijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt