Ārvalstu mediji plaši atspoguļo Latvijas virzību uz eirozonu

Latvijas eiro stāsts ieguvis plašu atspoguļojumu arī ārvalstu medijos. Par Eiropas Komisijas (EK) un Eiropas Centrālās Bankas (ECB) atzinumu, ka Latvija ir gatava pievienoties eirozonai raksta dažādi Eiropas un pasaules mediji. Presē uzsvērts, ka Latvija saņēmusi pozitīvu atzinumu, lai gan pastāv bažas par banku sektora stabilitāti un arī sabiedrības viedoklis Latvijā krietni dalās.

Ārvalstu mediji vēsta par EK lēmumu un ECB redzējumu, kā arī min piebildes par lielo nerezidentu naudas noguldījumu Latvijas bankās un dalīto sabiedrības viedokli par valsts ieceri iestāties eirozonā.

Angliski rakstošais „The Wall Street Journal” uzrunājis vairākus cilvēkus Latvijā, interesējoties par sabiedrības viedokli. Viņu vidū ir ekonomists un eiro kritiķis Jānis Ošlejs, lata atbalsta kustības dibinātājs Jānis Sils un eiro atbalstītājs uzņēmējs Ilmārs Osmanis, arī informācijas tehnoloģiju eksperts Uldis Leiterts. Laikraksts uzsver, ka sabiedrībā ļoti šķeļas uzskati par to, vai Latvijai vajadzētu pievienoties eirozonai.

Lai uzzinātu valdības viedokli, vairākas pasaules raidorganizācijas vakar sazvanījušas arī premjerministru Valdi Dombrovski ("Vienotība"). Par spīti bažām par Latvijas banku sektoru, EK atzīst Latvijas gatavību eirozonai, tā ziņo amerikāņu raidorganizācija CNBC un piecu minūšu telefonintervijā iztaujā Dombrovski.

Amerikas žurnālisti vaicā par to, vai ir prātīgi eirozonai pievienoties tagad, kad tā sastopas ar dažādām problēmām, kādēļ sabiedrības viedoklis ir negatīvs un vai valdība uz šo mērķi neiet pret tautas gribu, un vai eirozona būs pareizās zāles Latvijas ekonomikas atveseļošanai.

Arī raidorganizācija BBC pievēršas Latvijai, sakot, ka ar lēmumu pievienoties eirozonai valdība vēlas stiprināt saiknes ar Eiropu un mazināt atkarību no Krievijas. BBC citē EK, norādot, ka līdz ar šo soli sakauti tie, kas gaidīja eirozonas sabrukumu. Taču raidorganizācija arī piezīmē, ka Latvija ir tikai atlabšanas ceļa pašā sākumā, jo ekonomika, lai arī aug, joprojām atpaliek no pirmskrīzes stāvokļa. Arī bezdarba procents joprojām ir salīdzinoši augsts, lai gan samazinās.

Ietekmīgais laikraksts "The Guardian" signalizē, ka pēc Latvijas pievienošanās eirozonai varētu sekot vēl citas valstis, un kā nākamā varētu būt trešā Baltijas valsts - Lietuva, kā arī interesi neslēpj Polija. Laikraksts arī min, ka gala vārds par Latviju būs jāsaka dalībvalstu ekonomikas un finanšu ministriem, taču diskusijas pēc EK pozitīvā ziņojuma, visticamāk, būs formālas.

Citi mediji pievērsušies vairāk ECB vērtējumam, kas salīdzinājumā ar EK ziņojumu, bija asāks. Franciski rakstošais „Le Figaro” izcēlis ECB bažas par nerezidentu noguldījumiem Latvijā, tiesa gan, piebilstot, ka šī nav pēdējo laika, bet jau daudzu gadu Latvijas banku realitāte.

Arī krieviski rakstošie mediji ir pievērsušies Latvijas un eiro notikumiem, tomēr pagaidām bez būtiskākas plašākas analīzes. Portāls gazeta.ru un news. ru virsrakstā uzsver, ka „Latvija pārliecinājusi Eiropas Komisiju par gatavību pievienoties eirozonai”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt